Možná tentokrát přehled
Kasie West
Jeden rok. Devět událostí. Devět šancí.. se zamilovat? Svatby. Pohřby. Grilovačky. Novoroční párty. Je jedno, jakou událost vyjmenujete, Sophie Evansová tam bude. No, musí tam být. Sophie pracuje pro místní floristku, takže ji můžete najít na každé větší události v jejím malém městečku, jak aranžuje květiny a hasí rodinná dramata. Přidejte Andrewa Harta. Syn nového nóbl kuchaře, je najednou nucen účastnit se stejných událostí jako Sophie. Myslí si, že má na vše nárok, je arogantní a konzervativní. Sophie chce jen dělat svou práci a dokončit své skici, aby se mohla přihlásit na školu designu. Ale pokaždé, když se otočí, tak je tam Andrew, který se jí staví do cesty a komplikuje jí život. Až do dne, kdy začne přemítat o tom, jestli je komplikované až tak špatné…... celý text
Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno:Originální název:
Maybe this time, 2019
více info...
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Možná tentokrát. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (52)
![Sariklen Sariklen](https://www.databazeknih.cz/img/users/12_/126788/m_sariklen.png?v=1724008173)
![4 z 5 4 z 5](img/content/ratings/4.png)
Milý příběh, avšak ne plochý, protkaný i vážnými linkami. Člověk sice tuší, jak to skončí, ale na tom nevidím nic špatného. Navíc i přesto jsou v knize momenty, u kterých člověk netuší, a přidává se k tomu i otevřený konec. Styl, jakým je kniha napsaná, je na mnoha místech mistrný; vtipný, originální obraty a nikde nic nedrhne. Velice se mi líbil také koncept, který rozděloval kapitoly podle událostí, na kterých hlavní hrdinka brigádničí. I její brigáda byla originální a oceňuji její návrhářský styl.
Související novinky (1)
Knižní novinky (20. týden)
16.05.2021
Citáty z knihy (1)
„Na lásce je nejkrásnější to, že ji nikdo nedokáže vysvětlit, ale přece ji každý tak nádherně chápe.““
Kniha Možná tentokrát v seznamech
v Právě čtených | 3x |
v Přečtených | 315x |
ve Čtenářské výzvě | 24x |
v Doporučených | 19x |
v Mé knihovně | 212x |
v Chystám se číst | 140x |
v Chci si koupit | 45x |
v dalších seznamech | 2x |
Autorovy další knížky
2017 | ![]() |
2019 | ![]() |
2020 | ![]() |
2017 | ![]() |
2018 | ![]() |
(SPOILER) Příběh sleduje život Sophie během jednoho roku, kdy pracuje pro místní květinářství a účastní se různých společenských událostí ve svém malém městě. Během těchto akcí se opakovaně setkává s Andrewem, synem slavného šéfkuchaře, který přijel do města pomoci svému otci s cateringovým podnikem. Jejich vztah začíná konflikty a nedorozuměními, ale postupem času se mezi nimi vyvíjí hlubší pouto.
Sophie je velmi ambiciózní dívka, má vášeň pro módní návrhářství, sní o odchodu z maloměsta a studiu v New Yorku. Andrew působil krapet arogantně a odtažitě. Ale nutno říct, že Sophie taky nebyla zpočátku dvakrát milá. Její práce pro květinářství ji přivádí na různé události, kde se setkává s různými lidmi a situacemi, které ji nutí přehodnotit své plány a vztahy. Postupně odhaluje také Andrewovu skutečnou povahu a motivaci.
Líbil se mi ten kontrast mezi životem na maloměstě a touhou po velkoměstském životě.
Celkem zavítáme na devět různých událostí během jednoho roku.
Věřím, že román neosloví úplně všechny, ale je to příjemný příběh, který nabízí pohled na život v malém městě, osobní ambice a komplikace mezilidských vztahů.