Myslimír po horách krkonošských putující přehled

Myslimír po horách krkonošských putující
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302181/bmid_myslimir-po-horach-krkonosskych-put-aZW-302181.jpg 5 2 2

Autor knihy, náchodský kněz, historik a spisovatel Josef Myslimír Ludvík, líčí cestu z Náchoda na Sněžku a na další místa na naší i slezské straně pohoří. Tento text je nejstarším českým cestopisem Krkonoš a jeho ojedinělost je zdůrazněna skutečností, že ho lze označit za jeden z prvních pokusů o počeštění převážně německého zeměpisného názvosloví v Krkonoších. Nikdy nevyšel knižně, je znám pouze z časopisu Čechoslav, kde byl otištěn roku 1824. Kniha vycházející při příležitosti dvou autorových kulatých výročí (narodil se r. 1796, zemřel r. 1856) je ilustrována dobovými rytinami a litografiemi tematicky se vztahujícími k navštíveným místům. Text je opatřen komentářem a výkladovým slovníčkem neobvyklých dobových výrazů, trasu vylíčené pouti lze sledovat na schematické mapce.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Myslimír po horách krkonošských putující. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

martineden
06.06.2021 5 z 5

Pro milovníky Krkonoš povinná záležitost. Půvabná publikace - cestopis - náchodského kněze Josefa Myslimíra Ludvíka vás provede Krkonošemi na české i polské straně v roce 1823. A ty ilustrace!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Myslimír po horách krkonošských putující v seznamech

v dalších seznamech1x

Josef Myslimír Ludvík
česká, 1796 - 1856
2016  100%Myslimír po horách krkonošských putující
1857  0%Památky hradu, města a panství Náchoda díl I.
Skrýt reklamy