Na druhej strane přehled

Na druhej strane
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179719/bmid_na-druhej-strane-CnC-179719.jpg 4 13 13

Majster mysterióznej poviedky sa vracia s novou zbierkou. Pavol Rankov rozdelil texty novej knihy do dvoch štýlovo odlišných, zdanlivo protichodných častí. V prvej archaickým jazykom vyrozprával dávne príbehy ďalekých krajín a mýtických čias. Na druhej strane stoja príhody našich geograficky blízkych súčasníkov zaznamenané autentickou rečou v štádiu jej dnešného rozpadu. Či už je to kronikársky zápis, podobenstvo, príbeh hororový alebo univerzitný, autor nám pripravil pútavé čítanie a – ako u neho býva dobrým zvykom – nečakanú pointu.... celý text

Povídky Literatura slovenská
Vydáno: , Artforum (SK)

Na druhej strane , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Na druhej strane. Přihlašte se a napište ho.

verden
07.04.2022 4 z 5

Nie som milovník poviedok, nikdy ma to k nim neťahalo a kebyže viem, že mám v rukách knihu poviedok, možno by som ju ani neotvorila.

Našťastie som to nevedela a tým pádom som sama seba nepripravila o nevšedný zážitok. Modrá strana obsahuje trochu morbídne príbehy s ťaživou atmosférou, hnedá zas mravoučné báje zo zašlých časov.

Na druhej strane som si z oboch strán vychutnala :)

freejazz
14.05.2019 4 z 5

Rankov nie je žiadny príštipkár, ale ponáška na „starú“ literatúru ma nijako nechytila, čítal som ju do kopca, až som ju napokon nedočítal. nemusím prečítať všetko...
„moderná“ časť - nie som si istý, či to, čo tu je ponúkané ako pubertálny prejav bratislavského decka je dostatočne autentické, možno by sa na tom adolescenti z Bradavice na Dunaji smiali podobne, ako sme sa mi kedysi smiali nad učebnicovým príkladom bratislavského dialektu: „Táhol čáru na elinu.“ ešte aj dnes mi to vyvolá úsmev na tvári. nedôveryhodná je predovšetkým rozsiahla slovná zásoba, ale verím, že niektorí výnimoční jedinci poznajú aj viac ako 500 slov a 1000 emotikonov:)
rozhodne to nebolo na zahodenie a plus dostáva kniha aj za spracovanie, hoci to nie je zďaleka prvá podobne spracovaná väzba.

čika
29.08.2018 4 z 5

Hodnotim iba jednu stranu- tu modernu. Uvodnu poviedku uz poznam z Miest, co nie su na mape. Ostatne ma bavili nemenej...aj graficke enonuno spracovanie knihy. Hviezda dole za tu druhu cast a asi nepochopeny koncept

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Na druhej strane v seznamech