Na loučení nebyl čas přehled
Linwood Barclay
Když se čtrnáctiletá Cynthia jednoho rána probudí, zjistí, že její rodiče a starší bratr Todd beze stopy zmizeli. Opuštěné dívky se ujme její teta Tess. Cynthia vystuduje, vdá se a založí svou vlastní rodinu – zároveň však nepřestává doufat, že se někdy dozví, kam a proč její matka, otec a Todd odešli. Po pětadvaceti letech marného čekání se však najednou začnou objevovat záhadné zprávy, odkrývat zamlčené informace, vynořovat zasuté vzpomínky. Všechny se k Cynthii sbíhají jako nitky, nemají ji však dovést k radostnému rozuzlení, naopak – někdo z nich, důmyslně a chladnokrevně, splétá smrtelnou past. Vynikající thriller z pera Linwooda Barclaye má šanci zaujmout mimo jiné neobvyklou osobou vypravěče, kterým je Cynthiin manžel Terry. Rozhodně však čtenáře přesvědčí strhujícím tempem i gradací děje a překvapí svým závěrem.... celý text
Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: 2009 , Knižní klubOriginální název:
No Time for Goodbye, 2007
více info...
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Na loučení nebyl čas. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (132)
![vnimatkrasu vnimatkrasu](https://www.databazeknih.cz/img/users/47_/4731/m_vnimat-krasu-65ae39c25349c.jpg?v=1705916866)
![3.5 z 5 3.5 z 5](img/content/ratings/35.png)
Z autorova rukopisu nakrásně dýchá kus staré americké školy. Ať už jde o pragmatismus hlavního hrdiny, rendezvous s gangsterem nebo netradičního záporáka. Kdyby se jakýmsi zázrakem odhalilo, že je Linwood Barclay pseudonymem nesmrtelného Jamese Hadleyho Chase, dávalo by mi to smysl. Taková jeho knížka je. A koho nedávno oslnily třeba romány S. A. Cosbyho, ten si tady přijde na své.
![anovy64 anovy64](https://www.databazeknih.cz/img/users/32_/32208/m_general-vFx.jpg?v=1676228521)
![5 z 5 5 z 5](img/content/ratings/5.png)
Na tento thriller jen tak nezapomenete. Originalita knihy spočívá v jednoduchosti, autor netlačí na pilu, vypráví nevšední příběh všední rodiny, která je protkána událostmi, z kterých běhá mráz po zádech. Poutavým způsobem vás vtáhne do děje, nemá nepřehledné množství postav a postupně graduje, jedním slovem super.
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Na loučení nebyl čas v seznamech
v Právě čtených | 3x |
v Přečtených | 521x |
ve Čtenářské výzvě | 12x |
v Doporučených | 55x |
v Mé knihovně | 229x |
v Chystám se číst | 266x |
v dalších seznamech | 3x |
Autorovy další knížky
2009 | ![]() |
2011 | ![]() |
2021 | ![]() |
2012 | ![]() |
2009 | ![]() |
Knihu jsem objevil na vlakovém nádraží jak je knihovnička kniha do vlaku, příběh je velmi zajímavý a dobrý a čtivý ale jak se blíží konec tak už tušíte jak kniha dopadne.