Na prahu změn přehled
William Bridges
Zóny přechodových rituálů Každý člověk se postupně mění. Změna začíná tím, že končí to, co předcházelo. Je důležité ten konec prožít, důkladně, aby mohlo začít něco nového. Některé změny jsou vědomé, záměrné, jiné nevědomé. „Životní změny připravují půdu pro nový růst. Stahují oponu, aby se na jevišti mohly postavit kulisy pro novou scénu. Co v tomto bodě vašeho života potichu čeká v zákulisí na signál k nástupu na scénu? Co nového se chystá vzejít v tomto období vašeho života?“ Autor, známý lektor, který vede semináře zaměřené na zdárné překonávání klíčových životních okamžiků, ve své práci mapuje jednotlivé kroky procesu, který označuje jako „období životních změn“. Pro srozumitelnost výkladu významu životních změn hojně využívá obrazů klasické řecké mytologie, zejména Odyssea a Oidipa. Tato kniha v USA zásadně ovlivnila pohled na životní změny jak u mnoha jednotlivců, tak i u celé řady organizací, církví a společností, kterým pomohla vytvořit vhodné podmínky pro ty své zaměstnance, kteří procházejí právě těmito klíčovými změnami… zdroj:http://www.ikarmel.cz/kniha/Na-prahu-zmen_ND226.html... celý text
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Na prahu změn. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (1)
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Na prahu změn v seznamech
v Přečtených | 6x |
v Mé knihovně | 4x |
v Chystám se číst | 6x |
v Chci si koupit | 1x |
Zajímavé téma, ale v tomto zpracování se knížka docela špatně čte. Autor sice hlavní kapitoly pojmenoval celkem logicky, ale přišlo mi, že stejně všude míchá vše dohromady.
Autor pořádá semináře pro lidi nacházející se v průběhu nějaké změny, kterou těžko nesou. Nemusí jít jen o klasickou krizi středního věku, ale i rozvod, ztráta zaměstnání, vylétnutí dětí z hnízda, odchod do důchodu. Nabízí nám tak spoustu kazuistik.
Autor proces změny dělí do tří fází - konec něčeho starého, období zmatku a nový začátek. O všech fázích obšírně mluví, pomáhá si i řeckými mýty nebo přechodovými rituály primitivních kmenů.
Mezi vším tím textem se nějak ztratil návod, co tedy dělat. Jen takové obecné tvrzení (nicméně taky důležité), že často když si lidé myslí, že potřebují pomoc ve fázi nového začátku, ve skutečnosti může být problém v tom, že nemají zpracovanou fázi první - nevyrovnali se se ztrátou toho stavu před změnou.