Na šachtě III přehled

Na šachtě III
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508519/bmid_na-sachte-iii-eZm-508519.jpg 3 1 1

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Na šachtě III. Přihlašte se a napište ho.

Aniki
10.10.2016

Děj popisující jednotlivé hornické profese, průběh těžby a události na šachtě je poutavý. Horší už je nudící část knihy zobrazující vztahové a milostné problémy jednotlivých postav. Některé postavy mají naprosto extrémní chování. Nejvíce je to patrné na postavě " šíleného" horníka Soukupa. Druhým extrémem je " svatý muž" závodní Dušan, na jehož sebevraždu se čeká druhou polovinu knihy. Důvod k sebevraždě mě naprosto vyrazil dech.

maryzka
02.01.2014 3 z 5

Kniha je druhý díl pokračování série ,, Černé království" ukazuje skutečný život obyčejných horníků( jejich povahu, osudy i závist mezi sebou), servilní úředníci(jejich honba za protekcí) i majitele dolu, který neváhá vnést rozkol ve svém podniku. Některé hrdinové mají zde uzavřeny svoje osudy( závodčí Dušan), některé pokračují v knize,, Závodní" ( Irena von Berghof). I když tady se neubráním oázce, zda v době Rakouska- Uherska bylo žalovatelné právo ,, Porušení slibu manželského.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Na šachtě III v seznamech

František Sokol Tůma
česká, 1855 - 1925
1934  76%Na kresách I.
1935  80%V záři milionů
1948  35%Valašská světice I.
1929  20%Hyeny
1932  72%Celibát: Díl první