Na smrť I. přehled

Na smrť I.
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468302/bmid_na-smrt-i-ZhK-468302.jpeg 4 190 190

Na smrť série

Mrazivý triler o priateľstve a láske, ktoré sa zmenili na smrteľnú nenávisť. Dvaja nerozluční priatelia vyrastajú koncom dvadsiatych rokov minulého storočia v malom slovenskom meste. Po tragickej udalosti sú nútení utiecť do zahraničia a opustiť dievča, o ktoré súperia. Jeden emigruje do New Yorku. Stane sa pešiakom obávaného židovského gangu, zažije krvavú vojnu najmocnejších mafiánskych rodín a stúpa v hierarchii podsvetia. Druhý sa ocitne v Mníchove, kde ho zverbujú do nacistickej tajnej služby. Zúčastní sa na mnohých vražedných akciách a postupne sa mení na beštiálneho dôstojníka SS. Po vypuknutí vojny sa opäť stretávajú. Vydrží ich priateľstvo ťažkú skúšku – alebo sa z nich stanú nepriatelia na život a na smrť? Nenechajte si ujsť prvú časť dvojdielneho románu Na smrť od autora bestsellerov a majstra napätia Jozefa Kariku. Prináša epickú ságu so strhujúcim dejom, ktorý vám nedovolí vydýchnuť. Nenechajte si ujsť prvú časť dvojdielnej epickej ságy so strhujúcim dejom, ktorý vám nedovolí vydýchnuť!... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Na smrť I.. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (36)

heavy66
15.12.2023 5 z 5

Karika píše hodně plasticky, román se odvíjí jako filmový obraz. Viktor, Karol, Sára, řeka Váh a hory okolo Ružomberoku, ve kterém se narodil Andrej Hlinka a začalo Slovenské povstání.
Téma mladistvých přátel, které válka postaví proti sobě, jakoby si autor vypůjčil od Lordana Zafranoviče a jeho Okupace ve 26 obrazech. A newyorské scény jsou vystřižené z Leoneho Tenkrát v Americe. Jen výslech mladé partyzánky je trochu přes čáru, nicméně svojí brutalitou zapadá do Okupace ve 26 obrazech také.

matogeminimato
22.11.2023 4 z 5

Nerozlučné priatelstvo dvoch mladíkov slovenského a židovského pôvodu bude prerušené tragickou udalosťou,, vďaka,,ktorej jeden utečie do Ameriky a druhý do Nemecka.Z jedneho sa stane mafian a z druheho nacista...stretnu sa ešte vôbec?

Tamirai
15.04.2023 4 z 5

Silné čítanie, no miestami sa mi čítala naozaj ťažko a potrebovala som prestávky.

Za mňa oveľa, oveľa lepšie ako Trhlina.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Na smrť I. v seznamech

v Právě čtených4x