Na Větrné hůrce přehled

Na Větrné hůrce
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/547764/bmid_na-vetrne-hurce.png 4 4804 4804

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Na Větrné hůrce. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (755)

glombas
předevčírem 4 z 5

Nevim proc, ale vzdy jsem si myslel, ze tohle je romanticka kniha (zrejme predsudky podle jmena autorky). Na takhle depresivni cteni jsem nebyl pripraven…obzvlast od druhe poloviny knihy ve mne konstantne bujela krev.

TaJeMa
08.10.2024 5 z 5

Překonejte prvních 100 stran docela nezáživného guláše; ale tím špatná kritika končí. Zbytek knihy smazal i negativní emoce ze začátku, následuje nádherně napsaný příběh.

bookfan
05.10.2024 5 z 5

Podařilo se poctivě přečíst až napotřetí, ale o to byl čtenářský zážitek větší. Pamatuji si, že jako teenager jsem v knize přeskakovala a postavy mi byly bez výjimky protivné. Teď mě jejich charaktery bavily a vychutnala jsem si i starodávnost této knihy. I když současné autorky píší úplně jinak, tak témata jako narušené rodinné vztahy, týrání dětí, násilí mezi partnery, chamtivost, pomstychtivost, sobectví, atd. byla a jsou věčná. A mě bavilo i srovnávání s dnešní literaturou. Myslím, že většina nyní populárních knih brzy upadne v zapomnění, podobají se sobě jako vejce vejci, ale kniha Na Větrné hůrce se bude číst ještě dlouho poté, co už nebudeme na tomto světě. Hlavní postavy se v knize často chovaly až příliš exaltovaně, a to u mě způsobilo jistou citovou oploštělost, takže jsem při popisu jejich různých útrap příliš netrpěla. Občas jsem měla dojem, jako by snad autorka psala s ironickým nadhledem. Knížka ve mně zanechala hodně intenzivní dojem, líbily se mi popisy krajiny a počasí. Nakonec jsem měla i pochopení, ne-li sympatie, snad ke všem postavám, jakkoliv byly zlomyslné, rozmarné, sobecké nebo ufňukané. Za mě velmi kvalitní dílo, které si zaslouží dostat šanci i od dnešních čtenářů.

Pád Númenoru, Panský dům a další knižní novinky (36. týden)

03.09.2023

Knižní novinky (3. týden)

16.01.2022

Knižní novinky (16. - 23. 11.)

16.11.2013

Kniha Na Větrné hůrce v seznamech