Na východ od ráje přehled

Na východ od ráje
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298889/mid_na-vychod-od-raje-24L-298889.jpg 5 2022 2022

Biblickým příběhem Kaina a Ábela se nechal inspirovat věhlasný John Steinbeck v této rodinné kronice zahrnující události od války Severu proti Jihu až po první světovou válku. Děj se odehrává v údolí Salina v Severní Kalifornii a je pohledem do lidského nitra dvou bratrů. Spisovatel sem promítnul i část svých vlastních životních osudů. Román byl také úspěšně zfilmován.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

East of Eden, 1952

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Na východ od ráje. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (341)

apq
15.09.2024 3 z 5

Nevím, zda je u mě problém, že nejsem cílová skupina či jsem neznalá bible, ale z knihy mám zvláštní pocity.
Neříkám, že to bylo špatné, ale kniha mi přišla neskutečně rozvláčná. Autorovy detailní popisy krajiny a činností mě unavovaly. Také jsem nepochopila líčení života postav, které do samotného děje příliš nezasahovaly.
Nemám nic proti vyprávění o několika generacích rodiny Traskových, ale kromě větší zápletky s Cathy, mi chyběla nějaká gradace na závěr knihy.
Chápu, že největší emoce měla vzbuzovat právě Cathy, ale musím říct, že mě mnohdy více vytáčel Adam, který byl tak naivní, až to bolelo, a o jeho vztahu k vlastním dětem jsem měla až do konce značné pochybnosti.
No každopádně, kniha by se mi asi líbila, kdyby byla tak o 300 stran kratší.

jankum
16.08.2024 5 z 5

Fascinující román výborně načtený Pavlem Rimským. Sága americké rodiny z Kalifornie má všechno, co charakterizuje epické mezigenerační ságy a podávají pravdivý obraz těch temných stránek lidské duše. Doporučuji

Guliq
31.07.2024 5 z 5

Kniha napsaná s neskonalým soucitem a pochopením pro vše lidské. Bez lítosti, moralizování, odsudku ale i bez zbytečného heroismu a idealizace.
Styl psaní je natolik plastický, že se člověk do děje ponoří jako do virtuální reality.
Nic tam nepřebývá, ani nechybí. Vychutnávala jsem si každé slovo.
Kniha maximálně vhodná pro opakované čtení.

Knižní novinky (42. týden)

17.10.2021

Já vím, že někdy se lže z laskavosti. Ale nevěřím, že je to k něčemu dobré. Prudká bolest z pravdy přejde, ale pomalá a sžíravá trýzeň ze lži nepomine nikdy. Je jako nevyhojitelný bolák.

Kniha Na východ od ráje v seznamech

v Právě čtených48x
v Přečtených2 955x