Najcennejšie, čo mám přehled

Najcennejšie, čo mám
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339749/bmid_najcennejsie-co-mam-5To-339749.jpg 3 10 10

Príbeh začínajúcich univerzitné študentky, ktorá je znásilnená starším študentom a bojuje za jeho potrestanie. Výrazne neosobným štýlom je predstavovaný dopad tejto udalosti na oba protagonistami a ich rodiny, policajné vyšetrovanie a následný proces. Dej sa odohráva prevažne v univerzitnom kampuse a čitateľ sa tak zoznamuje s dianím na elitnej americkej vysokej škole.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Prized Possessions, 1991

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Najcennejšie, čo mám. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

Matthias
08.08.2024

Knížku jsem četl jedním dechem a dost mě bavila. Neustále mě zajímalo, co bude dál a příběh se zajímavě vyvíjel.

Cormanův styl mi však přišel zvláštní, protože byl neuvěřitelně stručný a nepoužívá žádné popisy, jen "postava X přišla, řekla Y" a hotovo.

Trochu mě zklamal konec. Chápu jeho myšlenku. Hlavní hrdinka chtěla dosáhnout určité spravedlnosti a tu nakonec našla jinde, než by čekala. Co bylo ale důležitější je, že našla nějaký vnitřní mír. To je hezké, ale zároveň mi trochu přišlo, že autor věří v nějakou vyšší spravedlnost, která je daná snad vesmírem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Najcennejšie, čo mám v seznamech