Nakoniec príde smrť přehled

Nakoniec príde smrť
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289820/nakoniec-pride-smrt-em5-289820.jpg 4 537 537

Dej sa odohráva okolo roku 2000 pred n.l. v starovekom Egypte. Aj vtedy sa ľudia milovali a nenávideli, závideli si moc a bohatstvo a vedeli sa preň zabíjať. Neexistovali síce policajní inšpektori a nikto neskúmal odtlačky prstov, Agatha Christie sa však bez moderných kriminalistických postupov zaobíde.

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Liber Novus (Srbsko)

Death Comes as the End, 1945

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nakoniec príde smrť. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (85)

Senga
06.09.2024 4 z 5

Nejdřív se mi nechtělo tuhle detektivku číst, říkala jsem si, co to má být. Ale pak jsem to přečetla de facto na jeden zátah. Výborná kniha, příběhy opravdu Agatha psát uměla! Nedokážu posoudit, nakolik byly reálie přesné, ale o to tu nejde, nebyla žádný van Gulik. Závěr knihy byl zajímavý, nejdříve jsem usuzovala, že Esa bude něco jako slečna Marplová, ale děj mě vyvedl z omylu. Rozhřešení přinesl někdo jiný.
Napadl mě i takový alternativní konec, že skutečným pachatelem by nakonec byl ten, kdo získal Reniseneb a s ní tím pádem celý majetek, o čemž by naivní Reniseneb samozřejmě neměla tucha a věřila jeho verzi, ale to jen tak fantazíruju : ))

ZiPur
31.08.2024 5 z 5

Tato kniha jednoznačně dokazuje, že autor dobrých detektivních příběhů je především výborný pozorovatel, a možná nevědomý, ale výborný psycholog.

PPardinio
06.06.2024 4 z 5

NAKONEC PŘIJDE SMRT odehrávající se pro autorku v ne tolik typickém období starého Egypta mě mile překvapila. Snažil jsem se tipnout vraha, ale mé úvahy se ubíraly malinko jiným směrem. Nepřestává mě udivovat, jak uměla autorka propracovat jednotlivé postavy a navodit odpovídající atmosféru danému místu a době. Opět zdařilá kniha.

Pravidla hry, Léčebna a další knižní novinky (15. týden)

07.04.2024

Knižní novinky (35. týden)

23.08.2020

Kniha Nakoniec príde smrť v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech2x