Nápady, jak odsunout konec světa přehled

Nápady, jak odsunout konec světa
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503818/bmid_napady-jak-odsunout-konec-sveta-u4s-503818.jpg 5 9 9

„Proč trváme na tom, že musíme z života dělat něco užitečného? Musíme mít odvahu být radikálně živí a nehandrkovat se o přežití.“ Přírodní národy se už s koncem světa musely vypořádat. Teď k propasti míří celé lidstvo. Globální pandemie, extrémní počasí a obrovské požáry definují naší éru, které se také říká antropocén. Ailton Krenak pochází z Brazílie, kde je brán za důležitý hlas přírodních národů. Ukazuje, jak současná environmentální krize je zakořeněna v poněkud mylné představě konceptu lidstva – myslíme si, že lidské bytosti jsou nadřazené ostatním formám přírody a proto je můžeme libovolně vykořisťovat. Abychom zastavili environmentální katastrofu, musíme podle Krenaka odmítnout důsledky této nadřazené perspektivy a přijmout novou formu snění, která nám umožní znovu nalézt své místo v přírodě. V této knize ukazuje jak na to. Pro české vydání textů Ailtona Krenaka sestavila Šárka Grauová výbor z několik knih vydaných v portugalštině.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nápady, jak odsunout konec světa. Přihlašte se a napište ho.

Aniday
18.02.2023 4 z 5

posel zpráv minulých...
vzhledem k tomu, že se mi podobné knihy už dostaly do rukou a že autor pochází z přírodních národů, jsem čekala malinko víc...

brizaaborovice
20.10.2022 5 z 5

Jestli někdo vidí naší civilizaci s odstupem, tak to jsou právě přírodní národy. A Ailton Krenak umí sdílet indiánské vidění tak, že mu může rozumět i bílá většina světa.
Vtipné, přesné postřehy jdoucí až na dřeň.
Indiáni se už s koncem světa museli vypořádat, teď se ale možný konec týká celé naší planety. Co se můžeme dozvědět od kmene Krenaků?
Skvělá knížka!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nápady, jak odsunout konec světa v seznamech

v dalších seznamech1x

ekologie Indiáni brazilská literatura výbor z díla konec světa přírodní národy Amazonie

Autorovy knížky

Ailton Krenak