Napětí přehled

Napětí https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371118/bmid_napeti-hYE-371118.jpg 3 143 143

Všechno začíná jiskrou – dospívající dívky mezi 14 a 15 lety v sobě objevují schopnost vypouštět z konečků prstů elektrické výboje. Lékaři posléze zjistí, že se jim u klíčních kostí vyvinul svalový orgán generující elektřinu, podobně jako je tomu u elektrických úhořů. Chlapci jsou bezbranní – kvůli bezpečnosti jsou ihned izolováni v chlapeckých školách. V některých částech světa propukají krvavé revoluce. Dívky se v používání elektrického napětí zdokonalují a probouzejí tuto schopnost i u starších žen. Jak by svět vypadal, kdyby se moc přesunula z rukou mužů do rukou žen? Kdyby po celém světě zavládl matriarchát a přestaly platit klasické genderové stereotypy? Odpovědi na tyto otázky předkládá Naomi Aldermanová v románu Napětí, mnohoznačném a barvitě psaném textu na pomezí sci-fi, dystopie a thrilleru, v němž je výchozí situace promyšlena do důsledků: ženy zneužívají své nově nabyté síly a sexuality, muži se stávají oběťmi a radikálně se mění celkové paradigma i fungování společnosti.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Argo

The Power , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Napětí. Přihlašte se a napište ho.

ivetdos
01.02.2022 2 z 5

Nenaplněný potenciál, zbytečná přemíra surovosti, tlačení na pilu, ale vlastně nic z toho. Pořád jsem čekala, kdy přijde něco, z čeho si sednu na zadek a nic. Do čtení jsem se musela nutit, čtivé to taky nebylo. Za mě zklamání.

zuzulique
24.11.2020 3 z 5

V podstate súhlasím so všetkými komentármi príčetných čitateľov, ktorí vyčítajú knihe nenaplnený potenciál. Načrtnutá téma skvostná, spracovanie veľmi slabé. Prvé dve tretiny sa tým ešte dalo prekúsať, v tej poslednej autorka mlela z posledného. Tretiu hviezdu v udeľujem v podstate iba za to, že mi kvôli knihe vírilo v hlave množstvo otázok o tom, či by som chcela dať komukoľvek takú moc ako mali v knihe ženy. A zasa sa nám tu potvrdzuje, že extrémy nikam nevedú, ale vo svete rovnováha nebude nikdy.

Sirina
06.07.2020 3 z 5

Jsem jeden z dalších, koho nalákaly úžasné recenze, ale kde nic tu nic. Příběh byl pro mě psaný těžkopádně. Celou knihu jsem čekala, ani vlastně nevím na co, a pak najednou konec, hromada chyb a překlepů tomu taky nepřidala. Mohlo to být lepší :(

Knižní novinky (10. - 23. září)

10.09.2018

Ocenění knihy (1)