Nejskromnější umění přehled

Nejskromnější umění
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436935/bmid_nejskromnejsi-umeni-3wx-436935.jpg 4 20 20

Eseje a studie na téma lidské tvořivosti a záliby v práci rukou, vystihují umělecký účinek těchto malých složek umění. Soubor esejů a statí byl poprvé vydán v roce 1920. Týkají se „malého“ umění, zálib života, amatérské vášně a uměleckého snažení, které je spontánním projevem lidské tvořivosti. Věci denní spotřeby, naivní obrázky, hmotná pravda světa podaná fotografií, stará pohovka jako zátoka odpočinku a další výsledky lidského robení mohou být osvěžením i útěchou, když se s nimi člověk setká.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nejskromnější umění. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (6)

Terezaazeret
18.07.2024 5 z 5

Mám ráda, když se novináři nebo umělci věnují lidem a věcem "na okraji". Tohle je krásné, poetické i poučné, Josef Čapek přináší podnětný vhled do tehdejší doby.

Česneksmedem
05.07.2024 4 z 5

Trošku složitější čeština, a to i díky dobovým a zastaralým výrazům. Je docela zajímavé číst, co se dá napsat například o vývěsních štítech. Připadá mi, že knihou se line autorova touha po dokonalosti, rozhodně ne však té nudné. Na nemnoha stránkách se ten text jeví docela hutný.

R.E.M.
15.01.2022 5 z 5

Krásná čeština, poetika, hravost. Literární talent a oduševnělost autora. Tak obyčejné myšlenky a postřehy, tak originální.

Co si víc přát.

36 nových eknih zdarma ke stažení