Největší z Pierotů přehled

Největší z Pierotů
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182745/bmid_nejvetsi-z-pierotu-R6r-182745.jpg 5 506 506

Hlavní postava je česko-francouzský herec Jean Gaspard Deburau (po matce českého původu), umělec, který se snaží proslavit ve Francii, ale zprvu se mu nedaří. Pokouší se i o sebevraždu, ale zachrání ho prostitutka a dva „příslušníci spodiny“. Pomůže mu ale trojice obdivovatelů divadla z vyšších vrstev a stane se úspěšným. Rozpadá se mu ale manželství, protože kvůli kariéře zanedbává rodinu. Když si ale najde nový vztah, začne ho trápit těžké plicní onemocnění. Na svém posledním představení je již zcela vyčerpán a krátce nato umírá. Oplakává ho celá Paříž.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Největší z Pierotů. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (102)

pedroK
15.09.2024 5 z 5

Krásný román, četla jsem před léty a naprosto mě pohltil. Lze jen doporučit.

jankum
31.08.2024 4 z 5

Opět jako audiokniha ve fantastickém podání Pavla Soukupa. Souhlasím s čtenáři, že na dnešek je to trochu těžkopádné čtení, ale právě v tom je audiokniha bonus, že umožňuje vnímat román ve více úrovních.

jana277
15.06.2024 2 z 5

Na svoju dobu určite výborná kniha. Pre tú dnešnú písaná ťažšou rečou. Čítala som ju podstatne dlhšie,ako zvyčajne iné diela. Na mňa veľa poetických slov, boli state, ktoré som preskočila.

Chladné stopy, Útěk z pekla, a další knižní novinky (14. týden)

03.04.2022

Viewegh, Škvorecký a další eknihy zdarma ke stažení (3. díl)

08.04.2019

Kniha Největší z Pierotů v seznamech