Největší záhady kriminalistiky přehled

Největší záhady kriminalistiky https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389789/bmid_nejvetsi-zahady-kriminalistiky-vraz-mK8-389789.jpg 4 209 209

Publicista Jaroslav Mareš se ponořil do bádání největších českých i československých kriminálních případů. Prošel tisíce stran spisů, znovu vyzpovídal některé svědky a odkryl příběhy plné zločinu a tajemna. Napětí ještě podtrhují dobové fotografie. Případy: Studna, Kadrnožka, Jordan, Habermann, Pilčík, Hudec, Tersián, Hřensko, Stopařky, Sériový vrah, Otín, Karel Novák, Exploze.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Největší záhady kriminalistiky. Přihlašte se a napište ho.

CharlesWard
11.04.2024 4 z 5

Zajímavá kniha, čas na štěchovický poklad.

SirChico
24.12.2023 4 z 5

Jaroslav Mareš je člen týmu Josefa Klímy, a tak můžete čekat přehled kriminálních případů jak vystřižených z televizního pořadu Na Vlastní očí. A stejně jako v téhle sérii, některé episody jsou hodně silné a jiné jsou takové roztahané zívárny. Jako celek se mi to hodně líbilo, knížka je nadupaná informacemi a je vidět že autor tomu věnovali čas a snažil se vyšťourat co kde šlo. Případy jako Studna, Jordan, Pilčík nebo Karel Novák jsou hrozně zajímavé a do dnešního dne so uchovávají závoj tajemna. Další kapitolky (Habermann nebo Exploze) mě zase moc neoslovili – i když neznáme podrobnosti, z hlediska doby (odsun Němců, sametová revoluce) je jasné že šlo o vyřizovaní si účtu a tajnosti po změně režimu. Řekl bych že nejslabší částí je, ale bohužel Marešovo psaní. Ne že by to nebylo čitelné, ale občas jsem si nebyl jistý, co vlastně chce Jarda říct a některé skoky ve vypravování bylo obtížné sledovat. Nicméně pořád doporučuju a určitě budu vyhlížet další jeho knihy. Pro fanoušky české kriminální scény mají takovéto knihy cenu zlata.

ZuzanaZ83
06.12.2023 5 z 5

Soubor několika záhadných zločinů z území dnešní České republiky, které se nikdy nepodařilo objasnit.
Kniha je psaná lehkou formou, obsahuje však množství faktů, rozhovorů i fotodokumentace.

Říjnové knižní novinky (22. - 28.)

22.10.2018

Blíží se Knihománie

08.10.2018

Kniha Největší záhady kriminalistiky v seznamech

v Právě čtených13x
v dalších seznamech2x