Neklidný muž přehled

Neklidný muž
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532535/bmid_neklidny-muz-65d4dd3f11937.jpg 4 246 246

Už zase bojuje sám se sebou, bolestněji než dřív. Ovšem buldoci se nevzdávají! Se šedesátkou se na práh Kurtova domu dostavilo stáří a drze se ptá, jestli je přichystaný. Někdejší samotářský šéf ystadské kriminálky, přežívající v Löderlupu jen se svým psem, čelí návalům zmaru, příznakům cukrovky a výpadkům paměti, což ohrožuje jeho setrvání ve sboru. Nicméně znamenitá intuice i přes hrozbu počínající demence zůstává: ve střehu ji drží případ vysloužilého námořního kapitána Håkana von Enkeho, nastávajícího tchána jeho dcery a druhého dědečka Kurtovy vnučky, jenž v dubnu 2008 zčistajasna zmizel ze své stockholmské vily. Už v zájmu nejbližších, kteří jsou teď Wallanderovi jedinou oporou, se detektiv neoficiálně přidává ke kolegům z hlavního města a s buldočí metodičností pátrá, co se mohlo stát. Okolnosti kauzy však obklopuje děsivé ticho jako v ponorce, jíž neklidný příbuzný velel za dob studené války. A když záhadně zmizí i Håkanova žena Louisa, je zaděláno na aféru podrývající základy švédského státu Wallanderův jedenáctý případ dostává obzvlášť aktuální náboj v souvislosti se začleněním neutrálního Švédska do NATO.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Den orolige mannen , 2009

Interpreti: Jiří Vyorálek

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neklidný muž. Přihlašte se a napište ho.

MaJa264
14.06.2024 5 z 5

Paradoxně poslední díl komisaře Wallandera se mi dostal do rukou jako první co čtu. Znala jsem ho pouze z filmového zpracování
Tento příběh je tak lidský, dojemný a uvěřitelny, Mankel je opravdu pan spisovatel a určitě se vrátím k jeho předchozím dílům.

ČtemePodDekou
09.05.2024 5 z 5

Završení další nezapomenutelné severské série, Wallandera.
Všem doporučujeme.

mila2411
01.05.2024 4 z 5

Všechno má začátek, prostředek ba i konec. Nastal čas se s komisařem Wallanderem rozloučit. Loučení to není nijak veselé. Detektiv zestárnul, zdraví neslouží. Není to zrovna povzbuzující čtení: stáří, nemoci, nemocnice, vzpomínky, známé tváře odcházejí... Autor přeci jen asi mohl naposledy dopřát svému hrdinovi "pořádnou a normální" vraždu, ta tady tedy je, ale je v tom příliš mnoho politiky, intrik a zase: smutku. Tak tedy pane komisaři SBOHEM, bylo mi s Vámi hezky, všech 11 příběhů jsem si opravdu moc a moc užil!

Knižní novinky (6. - 10. 9.)

05.09.2012

Kniha Neklidný muž v seznamech