Nelám mi krídla přehled

Nelám mi krídla
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523386/bmid_nelam-mi-kridla-65146724e257c.jpg 5 8 8

Nelám mi série

< 2. díl

Dafné je odmalička nútená klamať a zmierňovať katastrofy, ktoré spôsobili jej rodičia. Aj kvôli ich nezáujmu sa nebojí užívať si s chalanmi, skúšať zakázané veci a tancovať ako o život spolu so svojím jediným kamarátom Adriánom. Zlom nastane, keď Aďovi zakážu stretávať sa s ňou. Navyše do školy prichádza nový spolužiak Dominik. Má skvelých rodičov a dedka, ku ktorému sa presťahovali, aby mu pomohli. Dokonalý chalan z dokonalej rodiny? Možno by bol, ak by ho neprenasledovali neodbytné myšlienky a... Dafné so svojimi znepokojujúco modrými očami a čiernymi vlasmi. Je krásna, drzá a sebavedomá. On však netuší, že sa prediera životom so zlomenými krídlami.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nelám mi krídla. Přihlašte se a napište ho.

Popcorn_books
11.05.2024 5 z 5

Silné. Surové. Drsné. Úprimne. Odhalené. Dychberúce. Bolestivé.

So slovami, ktoré vystihujú túto knihu by som vedela pokračovať ďalej. Minimálne na tri riadky. Je mi absolútne jasné, že nie každému sadne kniha tak, ako sadla mne, nevyvolá také pocity, ako vyvolala vo mne. Je to v poriadku.

Nelám mi krídla je typ knihy, ktorá odhalí tvoje ja, tvoje zabudnuté strachy alebo traumy. Aspoň pre mňa to tak bolo. A tentokrát som neprežívala príbeh len skrz hlavné postavy Dafné a Dominika, ale aj skrz Dominikovho deda, ktorý teda moje srdce zomlel na totálku a aj pri písaní tejto recenzie a spomienke na neho sa mi tisnú slzy do očí. Áno, Kika vo mne prebudila práve týmto človekom staré rany.

Samozrejme, príbeh našich hrdinov je silný samo o sebe. Nebavíme sa o veľkej chémii a posteľných scénach, bavíme sa o tak surovom cite, ako je dôvera. Je ťažké začať niekomu veriť, cítiť sa pri niekom dobre a kľudne. Keď obaja hrdinovia nájdu oporu v Tom druhom, ich svet opäť spadne.

Nebudem sa na nič hrať. Tento príbeh som chcela mať za sebou čo najskôr. Vedela som, že po ňom budem rozbitá ako slovenské cesty.
Neviem vám sem presne priblížiť dej viac, ako je v anotácii, nech vám neprezradím veci a neokradnem vás o zážitok.

Knihu odporúčam hlavne ľuďom, ktorí čítajú srdcom, ľuďom, ktorí prežívajú príbehy iných ľudí a vedia, čo znamená samota a bolesť.
Viem, že to je fiktívny príbeh, no myslím, že na Slovensku je veľa podobných osudov. O to viac som vďačná, že kniha má na záver zopár kontaktov na prvú pomoc, ak sa človek cíti zle.

Ďakujem za úžasnú príležitosť prežiť tento príbeh

E.T.007
24.02.2024 5 z 5

Zo všetkých kníh, ktoré som od Ježovičovej zatiaľ prečítala, sa mi táto páčila najviac. Príbeh je super, celý čas sa niečo deje, nie sú tam nijaké hluché miesta či zbytočnosti a Dafné aj Dominik mi boli sympatickí. Obaja mi prirástli k srdcu.

Veľmi som si obľúbila aj Dominikovho deda. Rodina to s ním niekedy zaiste nemala ľahké, ale tie jeho hlášky boli fakt bohovské. Párkrát som až vyprskla smiechom. Za mňa preto plný počet hviezd.

Vknihách
28.12.2023 5 z 5

klamstvá, strach, osamelosť

To je len zlomok toho, čo prežíva Dafné. Krásne dievča s havraními vlasmi a nebesky modrými očami púta pohľady okolia. Jej život je však doslova boj o prežitie. Bez rodičovskej lásky, bez priateliek, bez pochopenia a podpory. Jediný, kto pri nej stojí, je Adrián. Až kým

sa do susedstva neprisťahuje sexi čudák Dominik. Nemotorne vpadne Dafné do života a ona zisťuje, že nie každý jej chce zle. Čistá duša Dominika ju láka ako svetlo nočného motýľa. On pochádza z usporiadanej rodiny, jediný, kto tam robí “vietor, je jeho dedko. Spočiatku sa zdá byť senilnejúcim mrzútom, ale život sa s ním nemaznal a zbožňuje kapelu Queen, tak mi bol razom sympatickejší, napriek jeho “besným chvíľkam. Páčilo sa mi, aký bol voči Dafné empatický.

Keď autorka avizovala, že chystá príbeh s názvom Kráľovná čiernych tenisiek, absolútne mi nenapadlo, že ho vlastne čítam. Aj keď majú tenisky svoj význam pre dej, Nelám mi krídla je poetickejší názov. K príbehu sa, podľa mňa,hodí viac.

Čo však musím spomenúť je, že Ježovičová opäť majstrovsky vykreslila mládež. Akí vedia byť k sebe lojálni alebo nevraživí, láskaví i krutí. Žiadna zo situácií mi nepripadala silená, autorka píše realisticky a s ľahkosťou aj scénky, ktoré ľahkými rozhodne nie sú.

Priznám sa, že v závere som bola rozčarovaná takmer z každej postavy. Najviac ma sklamali Dominikovi rodičia. Odhliadnuc od faktu, že mám asi 200 nezodpovedaných otázok k príbehu, nechcem na ne odpovede hneď. Budem veriť, že autorka na nič nezabudne pri písaní pokračovania osudov postáv. A či pokračovanie bude? Musí! Iná možnosť sa nepripúšťa :D

Čas lovu, Naše vina a další knižní novinky (43. týden)

22.10.2023

Kniha Nelám mi krídla v seznamech