Nemáme na vybranou přehled

Nemáme na vybranou
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176651/nemame-na-vybranou-176651.jpg 4 29 29

Jeden den příměří izraelsko-arabského konfliktu: na přistávací ploše letiště v Rechaviahu se chystá večírek pilotů, na kopcích nad Jeruzalémem planou arabské ohně. Je to pár dnů, co se dva piloti nevrátili z průzkumného letu. V hlavě Johnyho Cohena se rodí plán pomsty. Psychologická novela přináší napínavý děj i příběh života a smrti.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nemáme na vybranou. Přihlašte se a napište ho.

gab72
20.11.2019 5 z 5

Ze začátku jsem moc nerozuměla, pak mě pak mě konverzace postav úplně pohltila. Malá, útlá kniha jejíž hloubku lze zaznamenat pod jednotlivými větami. Lidi, kteří prožili hrůzy vidí pravdu a nemusí o ní ohnivě mluvit. Stačí jen slovo, krátká věta. Výborná.

Damato
09.10.2017 3 z 5

Nevím, mám rozpačité pocity a nepřisluší mi hodnotit něco, co není až tak moje krevní skupina

WoodyAllen
05.02.2017 5 z 5

Židovská tématika. Po knize Leona Urise - Exodus, kterou jsem zbožňoval nabízí tato další úhel pohledu. Osobní, filosofující, lidský. Ve chvíli kdy jednotlivci i celý národ balancuje na hraně. Na té nejostřejší myslitelné hraně. A to zde autor vypráví na pozadí horkých a slunečních dní příměří mezi Židy a Araby.
Líbily se mi filosofické postřehy, které ze sebe sypal pilot Cohen a že skoro nikdy nedal přímou odpověď. Jako by ji v sobě ani neměl nebo nechtěl jednoznačně rozhodnout. Tak ty milostné dopisy, které si s sebou všude bral, dokonce i do pilotní kabiny. Kontrastovaly s jeho ráznou povahou a dávali mu vnitřní hloubku.

Knižní novinky (3. - 10. 10.)

03.10.2013

Kniha Nemáme na vybranou v seznamech

v Právě čtených3x

Arnošt Lustig