Nenasytnost přehled

Nenasytnost
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398459/mid_nenasytnost-WgO-398459.jpg 5 3 3

Nenasytnost není ničím jiným než touhou mít stále víc. Věděli jste ale, že hojnost je především stavem mysli? Ten, kdo se domnívá, že má málo, tomu nepomůže ani vlastnictví všech paláců světa. Důležité také je, jak k vlastnictví přistupujeme, za jakých podmínek jsme ochotní získávat stále více, zda jsme přející a zda se umíme podělit s ostatními. Pozor, nejedná se ale jen o hmotné statky, někdy jsme nenasytní po lásce, pozornosti, po kariérním postupu a nakonec třeba i po informacích na internetu. Zdá se nám, že všeho je pro nás málo. Anselm Grün v této knize nejen ukazuje, jak je taková bezbřehá touha nebezpečná pro náš duchovní život, ale i jak ji léčit, a nakonec se jí zbavit.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Alpha book

Gier, 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nenasytnost. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

Zmiu
11.07.2019 4 z 5

Nenasytnost se v něčem prolíná s další Grünovou knihou, Kouzlo maličkostí. Oproti ní jde víc do hloubky v křesťanských výkladech a biblických podobenství. To mi sice nevadí, ale poselství je pro mě hůř uchopitelné. Tak ona kniha je primárně určena křesťanům a autor je mnich, tak to není výtka, jen konstatování. Grün mě oslovil nejvíc ve společné knize s Halíkem Svět bez boha, a tak jsem se nadšeně vrhla na jeho další knihy. Jsou dobré, to ano. Za přečtení jsem ráda, mám o čem přemýšlet, ale na další přemítání už potřebuji něco s čím se mohu více ztotožnit.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nenasytnost v seznamech

v Právě čtených1x