Nervy přehled

Nervy
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533646/bmid_nervy-65e76868b4050.png 5 304 304

Mladý žokej Rob Finn stojí na počátku dostihové kariéry, a tak – ale zároveň díky tomu, že snad nezná strach – dostává koně spíše problematické a papírově slabé než úspěšné. Když se mu však povede několik dostihů, naskytne se šance jezdit v jedné z nejlepších stájí v zemi. O to horší je potom pád a série porážek na koních, s nimiž ostatní jezdci vítězí. Na závodištích se o něm začne šuškat, že „ztratil srdce“, tedy že dostal strach. Skoro tomu začne věřit i on sám Než si uvědomí, že to všechno nemůže být jen pouhá náhoda nebo jeho neschopnost. Zvlášť když ví, že není prvním, žokejem, jemuž se něco podobného stalo. Jenomže od podezření k důkazu je daleko a za každý krok se na cestě za pravdou draze platí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , Témbr

Nerve, 1964

Interpreti: Jan Nedbal

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nervy. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (43)

Jíťa307
14.09.2024

Děj se jako u všech autorových knih odehrává v dostihovém prostředí. Sympatický mladý hrdina Rob Finn s jeho milostným i profesním trápením mi přirostl k srdci. Zápletka i rozuzlení byla povedená. Posloucháno jako audiokniha, kterou doporučuji všem, kteří mají rádi dostihové prostředí.

TinkaH
23.08.2024 5 z 5

Jméno Dick Francis jsem dlouho znala, ale nikdy jsem od něj knihy nečetla. Moje první setkání v podobě audioknihy přineslo nadšení. Někdy dám i drsnější severské detektivky, ale mnohem větší přednost dávám detektivkám typu Agathy Christie, Dorothy L. Sayers a do této skupinky skvěle pasuje i tento autor, což ve mě vzbuzuje nadšení, protože mám často pocit, že se současní autoři hlavně předhánějí v tom, kdo napíše něco brutálnějšího a zjišťuji, že už to nechci číst/poslouchat.

Originální příběh, napínavý. Moc se mi líbil hlas pana Nedbala. Nerada jsem se s knihou loučila, když jsem došla na konec. Těším se na další.

milary
15.06.2024 audiokniha 5 z 5

Další výtečná koňská detektivka z pera Francise otce. A pro mě zatím neznámý hlas Jana Nedbala, který se k ní dobře hodil.

Mladý Rob Finn se snaží dokázat, že jeho nedávno získaná pozice víc než slibného žokeje v jedné z nejlepších stájí v zemi není dílem náhody. Že si ji zasloužil, vyjezdil, že mu patří. Že na náhlé sérii porážek je něco divného a sotva vysvětlitelného šířícím se tvrzením, že "ztratil srdce". No, není prý první, komu se to stalo, ne? Jenže té domnělé "smůle" někdo hodně efektivně napomáhá...

Knižní novinky (6. - 11.3.)

06.03.2017

Kniha Nervy v seznamech