Neviditelný svět přehled

Neviditelný svět
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356692/bmid_neviditelny-svet-cFX-356692.jpg 4 58 58

Malá Ada vyrůstá v 80. letech v Bostonu se svým otcem Davidem, který je ředitelem počítačové laboratoře. Podivínský, výstřední a osamělý génius David vychovává i vzdělává svou dceru sám a denně ji bere s sebou do zaměstnání, kde se plachá Ada seznamuje se světem virtuální reality a programování přirozeného jazyka. Souběžně s tím, jak laboratoř získává věhlas, vynořují se znepokojivé otázky stran Davidovy minulosti. Když navíc Davidova mysl a paměť začínají selhávat, ujímá se Ady jeho kolegyně...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Unseen World , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neviditelný svět. Přihlašte se a napište ho.

Agatha84
23.10.2022 2 z 5

Rozhodně zajímavá myšlenka, kterou se však ne zcela poutavě podařilo přenést do slov. Po přečtení poslední stránky si říkám, co by mělo být oním nezapomenutelným (natož pak mysteriózním).... Vše působilo tak bezbarvě, bezmocně, nevýrazně, až se mi zdá, že to možná přeci jen byla ztráta času.

aralka
26.09.2022 5 z 5

Naprosto výjimečný román.... obdivuji autorku, že měla odvahu vybrat si pro svůj příběh toto čtenářsky ne příliš atraktivní vědecké prostředí počítačových programátorů, umělé inteligence a virtuální reality a dokázala na této platformě zpracovat a čtenářům citlivě podat tak nevšední, přesto velmi láskyplný vztah otce a dcery, a to naprosto jedinečným a nezapomenutelným způsobem....kniha mi připadá zajímavá jak stavbou celého příběhu, neobvyklým prostředím, tak postupným rozkrýváním tajemství, a množstvím autentických informací z oboru informatiky, matematiky a logiky / Alan Turing aj./. Kromě uvedených štítků se román ještě zabývá dalšími i kontroverzními tématy jako je náhradní mateřství, výchova dětí homosexuály, kryptografie atd. atd. Je to skutečně poctivý a výborně napsaný román, na který jen tak nezapomenu ....

ZÓNA
05.06.2022 4 z 5

Milovníky záhad a tajemství zřejmě román nepotěší.
Ano, knihou se vine linie tajemství a je postupně rozkrývána, až nakonec dospěje k řešení.
Ale primárním cílem knihy je ukázat lásku, ztrátu a přesto znovu nalezené štěstí. Alespoň tak já chápu odkaz textu, který je napsán sofistikovaně, ale citlivě, až s mateřským zaujetím...
Je zde nastolena otázka viny a jistého trestu, ale takový odkaz se nabízí spíše ezotericky vnímajícím čtenářům. Ostatním učaruje dětský, posléze dospělý svět výjimečné Ady, ztraceného člověka ve světě dospělých, který nakonec pozná pravdu, resp. i štěstí.
Kniha se čte velice dobře, jedná se o pravověrný román, kterých se na pultech knihkupectví moc nenalézá. S krásnými postavami a příběhem, jež nemá větších vad.
K dokonalosti schází určitý druh nonšalance, která by text povýšila a učinila jej zábavnějším a přístupnějším širší čtenářské obci.
Přesto pociťuji radost z přečteného a rád bych si přečetl další romány od této skvěle píšící autorky.

65 knižních novinek (23.10. - 5.11.)

23.10.2017

Kniha Neviditelný svět v seznamech