Nikdykde přehled

Nikdykde https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1179/bmid_nikdykde-IY0-1179.jpg 4 2269 2269

Hlavním hrdinou je obyčejný mladý muž Richard Mayhew, který se potácí svým spořádaným, nudným životem. Jednoho dne ovšem na ulici pomůže otrhané dívce, která ho zavede do tajného světa o němž se mu nikdy ani nesnilo. Jedná se o Podlondýn, jakési město naruby, jehož pravidla se řídí podle sítě londýnského metra. V tomto světě se Richard setkává s velikými inteligentními krysami, tajemným markýzem de Carabas či padlým andělem, který uprchl ze zničené Atlantidy. Londýnské podzemí se převrací v úžasnou zemi se spletitou mytologií a kde ani ty nejobyčejnější věci nejsou takové, jaké se na první pohled zdají. Nové, autorem doplněné vydání.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Polaris

Neverwhere , 1998

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nikdykde. Přihlašte se a napište ho.

Zemlja
14.04.2024 3 z 5

Trochu rozpačitý dojem. Nápadité - postavy, prostředí. Krutě vtipní vrazi. Nevyrovnané tempo líčení - něco krásně odsejpá, a vzápětí se jakoby bezcílně vleče. Několikrát neuvěřitelně blbá čeština. Když už to konečně začalo dávat smysl, byl skoro konec. Jasně, že se chtěl vrátit, tam i onam. Asi nebude patřit k mým nej od Gaimana.

eva3992
29.03.2024 4 z 5

Londýn, město, kde se zdá všechno být jako obvykle. Ovšem pouze do té doby, než se Richard dostane pod jeho ulice a ocitne se ve světě, kde žijí prazvláštní lidé i kouzelné osoby, kde je spoustu věcí známých, ale naopak spousta jich je naprosto bizarních. Richard udělá vše pro to, aby se dostal zpět domů.

Tato kniha je vystoupením z mé komfortní čtecí zóny. Fantasy běžně nečtu, ale tuto knihu mi doporučila známá, že ji prostě musím vyzkoušet. Po téměř dvou letech, kdy mi ji půjčila, jsem se do ní konečně pustila a utvrdila jsem se v tom, že tento žánr opravdu není pro mě. Já osobně preferuji příběhy, které se staly, nebo by se mohly stát.

Každopádně, tato kniha byla skvěle napsaná, skvěle promyšlená. Svět pod Londýnem byl plný překvapivých lidí i situací. Četlo se to téměř samo, příběh měl spád, bylo to napínavé, místy děsivé, jindy snad i zábavné.

Pro všechny milovníky fantasy rozhodně kniha, kterou chcete číst.

Kůň669
15.03.2024 3 z 5

(audiokniha) Začátek mě navnadil a chytl, ale nemůžu si pomoct, že postupem času moje nadšení vyprchalo. Stalo se to pro mě příliš zmatečné a nepřehledné. V některých ohledech mi to přišlo i nedotažené. Možná mi ani moc nepomohlo, že jsem se s dvěma hlavními postavami nedokázala nijak zvlášť sblížit.
Přesto je knížka napsaná a audioknižně zpracovaná dobře. A i když mě neoslovil Richard ani Dvířka, bavila jsem se ve scénách s markýzem de Carabas a našimi dvěma padouchy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Richard si všiml, že události jsou zbabělé: nikdy nechodí samy. Vždycky se jich nahrne celá řada a zasypou ho najednou.

Ocenění knihy (1)

1998 - Cena Akademie sci-fi, fantasy a hororu (Fantasy)

Kniha Nikdykde v seznamech

v Právě čtených54x