Nikola Šuhaj lúpežník přehled

Nikola Šuhaj lúpežník
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350663/nikola-suhaj-lupeznik-BpA-350663.jpg 4 855 855

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nikola Šuhaj lúpežník. Přihlašte se a napište ho.

Villon
22.06.2024 4 z 5

Moje první setkání s Olbrachtovým Nikolou bylo ve filmu s Petrem Čepkem a Evou Jakoubkovou. Pak teprve přišla na řadu kniha, u které jsem si vyloženě sedla na zadek. Ani ne tak z příběhu samotného, jako z neskutečně půvabné popisu přírody.Škoda, že už se tam pravděpodobně nikdy nepodívám. Někdy v roce 2018 jsem viděla dokument o Eržice, která je v Koločavě údajně pochována. Pak teprve jsem se ke knize vrátila. Najednou mi všechno připadá neskutečné, snad až i naivní ... v hlavě mi zní úryvky z dalšího zpracovaného hudebního provedení; " Bylo tu , není tu, havrani na plotu, bylo víno v sudě, teď tam voda bude, není, není tu...smutný život Nikoly, Eržiky a vůbec všech v tehdejší Koločavě žijících obyvatel.

Naďa2411
07.12.2023 5 z 5

Knihu jsem četla v rámci povinné četby na střední škole, nyní jsem si připomněla v aknize. Děj vypráví o zbojníkovi, který se skrývá v horách, když zběhl od uherského pluku. Pomáhají mu kamarádi a milá Eržika. Je vypsaná odměna na dopadení loupežníka Nikolu. Kdo zradí? Přečtěte si. Kniha se mi líbila.

Díra_na_trhu
26.11.2023 4 z 5

Krásně se to četlo. Už jen jaká slova autor vybíral, jak je vázal k sobě a jak to využíval v líčení a jednání. Příběh má pozvolný spád, který ale ústí nad srázem. Konec tak přichází náhle a nečekaně. Asi stejně jako u Nikoly...

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1933 - Státní cena za literaturu