Noc začala ve tři ráno přehled

Noc začala ve  tři ráno
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163662/bmid_noc-zacala-ve-tri-rano.jpg 4 8 8

Celý svět sledoval s napětím, co se v roce 1965 děje v Indonésii. Jiří Dienstbier, známý rozhlasový komentátor, měl to štěstí, že mohl několik měsíců sledovat pohnuté a dramatické události přímo v rozbouřené Jakartě i v jiných částech Indonésie. Ve své práci přináší vedle rekonstrukce událostí z prvního dějství indonéského dramatu bezprostřední svědectví, korigované snahou po objektivním, chápavém hodnocení značně složité politické problematiky. Jeho reportáž neaspiruje na lacinou senzačnost. Ústředním motivem je zde osud celé země. Země nabité události, plných překotných zvratů a nečekaných překvapení, jež se prolínají i do osudů hrdinů, politiků a vojáků, kteří v dramatu vystupují. Noc začala ve tři ráno je reportáž nejen napínavá, ale i zasvěceně informující o událostech, které naše veřejnost znala dosud jen z kusých novinových zpráv a krátkých rozhlasových komentářů. Jde o jednu z knížek, které se nikdy definitivně neodloží, protože je mnoho důvodů, proč se k nim vracet.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Noc začala ve tři ráno. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

TipsyChipsy
06.10.2017 5 z 5

Jiří Dienstbier napsal tuto dokumentární knihu jako mladý reportér přítomný přímo v Djakartě. Dobře se zorientoval v komplikované politické situaci a podal tehdy aktuální svědectví. Snaží se o pochopení laviny násilí a vyvraždění milionu domnělých komunistů jinak mírumilovnými ale zfanatizovanými muslimy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Noc začala ve tři ráno v seznamech