Noc žeriava přehled

Noc žeriava
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421328/bmid_noc-zeriava-Wsk-421328.jpg 3 46 46

Magický príbeh inšpirovaný prastarými japonskými mýtmi o vzťahoch medzi rodičmi a dospelými deťmi, medzi rozvedenými partnermi aj medzi kamarátmi a kolegami. Ako tie najnevinnejšie maličkosti dokážu otvoriť cestu k dávno zatrateným blízkym. George Duncan je štyridsaťosemročný Američan žijúci v Londýne. Rozvedený, kontakt s dcérou má obmedzený na minimum a je osamelejší, ako si je sám ochotný priznať. Vlastní malý obchodík s tlačiarenskými službami, v ktorom sa venuje svojej vášni – zo stránok kníh vyrába miniatúrne sošky. Deň po tom, ako v záhrade objaví postreleného majestátneho žeriava, mu do života vstúpi Kumiko. Sčista-jasna sa zjaví v jeho obchodíku s ponukou na spoluprácu. Ona tvorí nádherné obrazy z najjemnejšieho peria a s Georgeovými papierovými soškami majú šancu stvoriť niečo úchvatné. Kumiko má silu zmeniť jeho život od základov. Lenže George nedokáže odolať jej kráse a tajuplnej povahe. Román Noc žeriava je dôvtipný, magický a romantický príbeh o vášni a sebaobetovaní. Patrick Ness zasnene v sprievode mýtov oslavuje tvorivého ducha a zničujúcu silu lásky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Lindeni

The Crane Wife , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Noc žeriava. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
17.06.2021 5 z 5

Moc se mi tento příběh líbil,bylo to nejen lásce ve kterém je slyšet tlukot srdce které se zamilovalo,ale i zklamání.

michaela2338
30.09.2019 5 z 5

Byla to báseň "o lásce. O odpuštění. O srdcích, zlomených a tlukoucích."

Alcarmo
28.09.2019 4 z 5

Neotřelý příběh, který je vystavěný na tradiční japonské pohádce o poraněném a zachráněném jeřábovi, tedy pohádce o lásce a vděčnosti. Tak či onak mi to přišlo zajímavé. Vše je navíc podané stylem, díky kterému v člověku setrvá vyprávění ještě nějaký čas poté, co obrátí poslední list.

Knižní novinky (43. týden)

20.10.2019

Knižní novinky (17. týden)

21.04.2019

Kniha Noc žeriava v seznamech