Noci pana Mullinera přehled

Noci pana Mullinera
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192753/bmid_noci-pana-mullinera-Nn7-192753.jpg 4 10 10

Devět půvabných povídek oblíbeného britského humoristy spojuje postava vypravěče pana Mullinera. Jeho posluchači sestávající ze štamgastů výčepu Rybářské zátiší vedou tamtéž s železnou pravidelností hlubokomyslné úvahy zakončené vždy rozkošným páně Mullinerovým vyprávěním.

Literatura světová Humor Povídky
Vydáno: , J & J

Mulliner Nights , 1933

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Noci pana Mullinera. Přihlašte se a napište ho.

Legens
03.05.2023 5 z 5

Obě povídky s kocourem Websterem pokládám za asi to nejlepší z humoristické literatury co jsem četl.

Kočičáci
02.02.2020 4 z 5

V knize na vás čeká devět povídek, které strýček Mulliner vypráví štamgastům ve výčepu zvaném Rybářské zákoutí. První zajímavostí jsou zcela originální jména hostů - posluchačů - náhodným výběrem například ʹPinta silného porteruʹ, ʹWhisky s citónemʹ, ʹRum a mlékoʹ, ʹŠery za devět pencíʹ, ʹTěžké černé a hořké pivoʹ a další. Druhou zvláštností je, že všichni hlavní protagonisté v jednotlivých povídkách jsou synovci pana Mullinera - velmi povedená a rozvětvená rodinka, jen co je pravda :-)
Můžete počítat s typickým wodehousovským humorem a praštěnými zápletkami, kam až autorova odvaha dovolí. Na odreagování a pobavení zcela dostačující. Mně se asi nejvíc líbily dvě povídky v hlavní roli s kocourem Websterem.

pepa4081
27.10.2018 4 z 5

Devět asi dvacetistránkových povídek. Jinak typický pan Wodehouse. Dělá si srandu ze všech a ze všeho a některé zápletky jsou pitominy nejhrubšího zrna. Komu ten styl nesedí, bude skuhrat, že se nepobavil, ale pro mne na odreagování ideální četba.
Velmi uspokojivé.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Noci pana Mullinera v seznamech