Nové pohádky pro unavené rodiče přehled

Nové pohádky pro unavené rodiče
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356621/bmid_nove-pohadky-pro-unavene-rodice-HZD-356621.jpg 3 40 40

Vychází 19.10.2017 - velký knižní čtvrtek. Volné pokračování knížky Krátké pohádky pro unavené rodiče, která vyšla již před deseti lety. Za tu dobu se pochopitelně pár věcí změnilo: Sáře nejsou čtyři, ale čtrnáct, a Báře neméně kritických dvanáct. Tatínek je ale pořád známý herec a maminka stále lékárnice. Jak si možná vzpomínáte, dědeček Petr už zemřel, protože měl v břiše nádor jako ten tygr v pražské zoo. Co ale nevíte, je, že babička Vilma dostala Alzheimerovu nemoc, při které člověk často netrefí domů, schovává klíče do polévky nebo zapaluje záclony, aby lépe viděl na luštění křížovek. Tatínek je z podobných babiččiných příhod moc nešťastný. Když ale chtěl babičku odvézt do nemocnice pro staré lidi, maminka se nadechla a řekla, že je to zatím jediná babička Sáry a Báry, takže si ji musíme ještě minimálně sedm měsíců doma nechat. Tatínek uznal, že má maminka pravdu, ale potom mu začalo být divné, proč se přitom nadechla a hlavně proč řekla zatím…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nové pohádky pro unavené rodiče. Přihlašte se a napište ho.

kanitsuj
30.07.2021 2 z 5

Knížku jsem si půjčila v knihovně pro zajímavost, protože jsem o ní slyšela a neuměla jsem si moc představit, co je jejím obsahem. Přečteno jsem měla za dvě hodiny a pocity jsou rozporuplné. Je to takový neveselý příběh z dnešní doby vyprávěný rezignovaným autorem. Obsahuje značnou dávku cynismu i autobiografických prvků, jak je u Michala Viewegha obvyklé. Není to žádná pohádka, je to docela realistický obraz dnešní doby, která nutí zoufalé lidi dělat zoufalé věci.

TajemnýSmrad
04.05.2020 4 z 5

Knížka je hrozně příjemná a milá. Žádný velký děj, žádné velké složitosti, ale stejně mě bavila.
Mohla být delší, ale rozhodně mi pár chvil zpříjemnila.

dagsvob
26.02.2020 5 z 5

Super čtení, přečteno za jedno odpoledne.

Velký knižní čtvrtek - 19. října

16.10.2017

Kniha Nové pohádky pro unavené rodiče v seznamech