Nový Svět na Hradčanech přehled

Nový Svět na Hradčanech
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355880/mid_novy-svet-na-hradcanech-c1m-355880.jpg 4 14 14

Jan Blesík (1909–1985) prožil na Novém Světě desítky let a podrobně zmapoval tuto kouzelnou lokalitu staré Prahy. Postupoval dům od domu, zaznamenal jejich historii, slavné i obyčejné postavy, které tu žily. Autorce konceptu knihy Heleně H. Zahrádecké se podařilo shromáždit bohatou – a hlavně zcela unikátní — fotografickou výbavu pocházející často ze soukromých archívů zdejších obyvatel. Doslovem opatřili knihu Alena Ježková (autorka cyklu Tichá srdce o životě v českých klášterech) a Dan Hrubý (Pražské příběhy). Jde o první svazek edice Praha soukromá, v níž budeme přinášet dosud nepublikované vzpomínky obyvatel starých pražských čtvrtí, neznámé nebo zapomenuté rukopisy nalezené v zasutých koutech soukromých archívů.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nový Svět na Hradčanech. Přihlašte se a napište ho.

Andyska007
05.01.2024 5 z 5

Knihu jsem si koupila přímo na Novém Světě. Je moc zajímavá. Jan Blesík popisuje historii Nového Světa a fakta i zajímavosti o zdejších domech poutavě. Sám na Novém Světě 25 let žil. O současnosti je pak část, kterou napsal Dan Hrubý. Fotografie jsou nádherné.

bagel
03.05.2018 3 z 5

Kniha je naplněna faktografickými údaji, moc pěkné fotografie.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nový Svět na Hradčanech v seznamech

Praha ochrana životního prostředí pragensia stará Praha

Jan Blesík
česká, 1909 - 1985