O Veverčákovi, který se bál přehled

O Veverčákovi, který se bál
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521444/bmid_o-vevercakovi-ktery-se-bal-eUa-521444.png 5 13 13

Malý Veverčák od posledního podzimu neopustil své hnízdečko. Potřebuje nasbírat oříšky na dlouhou zimu, ale má příliš velké obavy, než aby opustil svůj útulný příbytek. Naštěstí má Veverčák v lese spoustu kamarádů, od Střízličky přes ježka Čmuchala, králíka Šediváka až po pana Lišáka, jezevce Kmeta a Velejelena. Budou jejich rady stačit na to, aby se Veverčák odvážil vyrazit ven? Velice aktuální a potřebný příběh, který je krásně ilustrovaný i vyprávěný.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky a bajky
Vydáno: , Ocelot

The Little Squirrel Who Worried, 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize O Veverčákovi, který se bál. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (8)

Blaufik
12.11.2023 5 z 5

Z textu jde cítit, že autorka má s terapií zkušenosti a opravdu citlivě, hezky a zároveň poutavě vypráví příběh o překonání svých obav, o práci se svým strachem a také o přátelství, které nám dává víc než se může zdát.

Věřím, že kniha si získá nadšené čtenáře nejen mezi těmi malými, ale také osloví i ty velké.

veronika0382
25.10.2023 5 z 5

Kniha má opravdu veliká písmena, která se velmi dobře čtou, a určitě je vhodná pro začínající čtenáře. Kratší kapitolky jsou výborné pro neposedy, kteří neudrží pozornost moc dlouho. A viděli jste ty nádherné ilustrace? Jsou velmi odlišné, než v jiných dětských knihách, a jsou tak krásné. Více v mojí recenzi v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

lucky_ideas
24.10.2023

Pohádková knížka O Veverčákovi, který se bál nese hodně skrytých myšlenek, které se týkají i dospělého života.

Knihu jsem slupla večer po náročném dni, možná i to umocnilo můj pohádkový zážitek. Určitě nám doma ještě poslouží jako čtení před spaním pro nejmenší členy rodiny.

Co se ilustrací týká, tak jsem byla velmi mile překvapená, protože jsou opravdu kouzelné a výborně se hodí k celkovému nádechu příběhu.

O Veverčákovi, který se bál je skvělá kniha (nejen) pro děti jako čtení na dobrou noc. Jedinou výtku mám k fontu písma, který může být pro začínající čtenáře poněkud rušivým prvkem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha O Veverčákovi, který se bál v seznamech

Autorovy knížky