O ženách přehled

O ženách
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360327/bmid_o-zenach-nBW-360327.jpg 3 8 8

Rozhovor Arnošta Lustiga s Markétou Mališovou na téma žena žena jako matka, milenka, přítelkyně. Žena múza mužů a žena nepokořená tichá bojovnice. Takto a v mnoha dalších rolích Arnošt Lustig vnímá ženu. S nadhledem svého věku a životních zkušeností se ze svého hlubokého vztahu k něžnému pohlaví a lásce Arnošt Lustig vyznává v knize formou přátelského rozprávění.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize O ženách. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (4)

Clea3112
18.11.2017 5 z 5

Žena v různých životních rolích a láska k ženě jsou ústředními tématy, kolem kterých se točí povídání A. Lustiga s M. Mališovou. Otázky jsou jen nahozenými udičkami k úvahám a reflexím Muže, pro kterého slovo Žena evokuje poezii, něhu, inspiraci, vrzušení, úctu, radost, potěšení....Neodmyslitelnou součást mužského světa. Psáno s nadhledem a porozuměním Toho, který už ví. Přitom bez nárokování si absolutních pravd, s úsměvem a pokorou. Pěkný lyrický jazyk.

Gooverka
20.04.2015 2 z 5

Lustigovy názory a příběhy jsou sice skvělé, ale celkově mě kniha vůbec nevzala. Byla až moc dlouhá, slušel by jí rozhodně kratší formát a tudíž méně otázek. Některé se mi zdály úplně nesmyslné, a pan Lustig na ně často neměl ani dlouhou odpověď. Ženy jsou určitě výjimečné a od mužů se liší v mnohém, ale čeho je moc, toho je příliš.

knihomoli
12.01.2015 5 z 5

Byť se jedná " pouze " o odpovědi na otázky, je napsaná velice pěkně, zajímavě, je prokládaná citáty a verši vztahující se k tématu, je z ní cítit láska a úcta k ženám, která se objevuje ve všech Lustigových knihách

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha O ženách v seznamech

Autoři knihy