Obrněná technika. 3, SSSR 1919-1945. (I. část) přehled
Ivo Pejčoch
Čtenáři se dostává do rukou další díl encyklopedické řady věnované vývoji, výrobě a bojovému nasazení obrněné techniky od roku 1919 do konce druhé světové války. Po prvních dvou svazcích popisujících obrněná vozidla Německa jsme se tentokrát zaměřili na Sovětský svaz. Vzhledem k obrovskému množství jednotlivých typů a rolí, jakou tato země a její bojové prostředky této kategorie v průběhu popisovaného období sehrály, bylo nutno přistoupit i tentokrát k vytvoření dvou samostatných svazků. První je věnován organizaci a bojovému nasazení této techniky a popisuje jednotlivé typy lehkých středních tanků, druhý svazek, který vyjde v roce 2000, bude zaměřen na těžké tanky, samohybná děla a obrněné automobily. Text je opět doplněn množstvím fotografií, pérovek a barevných bokorysů.... celý text
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Obrněná technika. 3, SSSR 1919-1945. (I. část). Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (1)
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Obrněná technika. 3, SSSR 1919-1945. (I. část) v seznamech
v Přečtených | 13x |
v Doporučených | 1x |
v Knihotéce | 17x |
v Chystám se číst | 3x |
v Chci si koupit | 3x |
Štítky knihy
vojenská technika tanky Rudá armáda obrněná vozidla
Séria kníh obrnená technika patrí medzi najlepšie knihy zaoberajúce sa tankovou technikou, samohybnými húfnicami a obrnenými vozidlami z obdobia druhej svetovej vojny. Všetky knihy sú rozdelené podľa štátov, prvé dve obsahujú techniku Nemecka, ďalšie dve techniku SSSR, ďalšie obsahujú techniku strednej Európy, Francúzska, Španielska, Itálie, Japonska, USA, Veľkej Británie a ostatných štátov. Každá z 12 kníh tejto série obsahuje popis tankov s perokresbami, fotkami. Každý tank a vozidlo má opis vývoja, zloženia, modernizácie, zaradenia a pri známejších typoch aj použitie v boji a opis samotných bojových stretov s protivníkmi. Na začiatku knihy respektíve na začiatku opísanej techniky jednotlivých krajín je aj niekoľko stranový opis armády danej krajiny. Pri SSSR je tento popis najbohatší a opisuje začiatky vývoja a použitia tankov vo vojne. V knihách nechýbajú ani najznámejšie projekty obrnenej techniky, ktoré nikdy neboli použité v boji ako napr. Maus, T28, TOG2 a ďalšie. Tieto knihy momentálne prekonávajú len knihy, ktoré sú špecializované na jeden tank, ako napríklad kniha Tiger od Thomasa Andersona, alebo Panther od pánov Greenovcov. Určite tieto knihy odporúčam.