Obyčejný život přehled

Obyčejný život
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545462/bmid_obycejny-zivot.jpg 4 423 423

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Obyčejný život. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (70)

dasa6360
04.06.2024 5 z 5

Fantastický příklad introspekce a reflexe nad vlastním životem. Máte-li rádi filozofické otázky a často se zamýšlíte nad existencí, smyslem života a vlastní individualitou, pak doporučuji všemi deseti!

Čapek zde zkoumá, co to vlastně znamená vést „obyčejný“ život a jaké hodnoty a zkušenosti s tím přicházejí. V první části se retrospektivně díváme na dětství a dospívání hlavního hrdiny, díky čemuž můžeme lépe pochopit jeho současné já. Druhá část je více filozofická, plná hlubokých úvah. Kapitoly jsou seřazené chronologicky, jazyk je jednoduchý a velmi precizní, a tak jde čtení jako po másle.

„Monolog je hrozná věc, trochu jako sebeničení, něco jako přetínání pout, která vás vážou k životu; člověk, který vede monolog, už není jenom osamělý, nýbrž je vyřaděn nebo ztracen.“

(Tady si jen dovolím dodat, že utápět se ve vlastních myšlenkách a pocitech je často sebedestruktivní, ale občas také ohromně úlevné a seberozvíjející).

Za mě patří knize 100 %.

mila2411
05.11.2023 5 z 5

Méně známá kniha sqělého autora. Nečekaně zajímavé čtení. Obyčejný (skromný) člověk nikdy nežije obyčejný život, ale je dobře že si to myslí...

Hun
06.07.2023

Dáš-li pozor, uvidíš v každém kus sebe sama, a pak v něm s úžasem poznáš svého pravého bližního.

Zatím zde není žádná související novinka.

Šťastní dospělí, kteří si hrají.

Kniha Obyčejný život v seznamech

v Právě čtených5x