Oceán mezi námi přehled
Gill Thompson
Za druhé světové války nabídla australská vláda, že se postará o válečné sirotky a najde jim nový domov. To je i osud malého chlapce, jehož matka zahynula při bombardování. V Perthu jej adoptuje rodina bohatého úředníka.Jenže chlapcova matka přežila a po návratu z nemocnice se zoufale snaží najít svého syna…... celý text
Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno:Originální název:
The Oceans Between Us, 2019
více info...
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Oceán mezi námi. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (36)


První příspěvek nějak zlobil, tak snad...
Na tuto knihu jsem narazila, když jsem náhodně navštívila knihkupectví a kniha byla za pár korun. Vůbec jsem netušila, do čeho jdu a byla jsem příjemně překvapená. Psáno je to velice čtivě a děj jde přesně tak, aby udržel čtenáře a ani na chvíli ho nepustil ze světa Jacka a Molly.
Příběh je smutný a šťastný zároveň. Perfektní


Dvě dějové linky. Linka matčina, kdy po bombardování Londýna je zraněná a přijde o paměť. Linka syna, který přijde o matku a ačkoliv stále věří, že je matka naživu, končí jako údajný sirotek v Austrálii v adoptivní rodině. Stále znovu objevuji skutečnosti, které by mě nenapadly a které se opravdu udály. Třeba to že Británie kromě trestanců vyvážela do Austrálie i válečné sirotky.
Mám doma ještě Sestry od majáku, tak jsem zvědavá, jak mě autorka osloví.
Související novinky (1)
Knižní novinky (36. týden)
05.09.2021
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Oceán mezi námi v seznamech
v Právě čtených | 1x |
v Přečtených | 174x |
ve Čtenářské výzvě | 17x |
v Doporučených | 14x |
v Mé knihovně | 171x |
v Chystám se číst | 182x |
v Chci si koupit | 39x |
v dalších seznamech | 3x |
Úžasná kniha, čtivá, chytne od začátku až do konce.