Od stresu k progresu přehled

Od stresu k progresu
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477201/bmid_od-stresu-k-progresu-n91-477201.jpg 5 1 1

Psychologička veľkému zhromaždeniu vysvetľuje, ako zvládať stres. Zdvihne pohár vody a všetci očakávajú otázku, či je poloplný, či poloprázdny. Ona sa však spýta: "Aký ťažký je?“ Potom preruší odhady hmotnosti z publika a dodáva: „V skutočnosti nejde o absolútnu hmotnosť. Odpoveď závisí od toho, ako dlho pohár držím. Ak minútu, nebude mi robiť problém. Ak hodinu, rozbolí ma ruka. Ak celý deň, horná končatina mi znecitlivie a ochrnie. Hmotnosť pohára sa ani v jednom prípade nezmení. Stres vo vašich životoch je ako tento pohár. Ak sa budete stresovať dvadsaťštyri hodín denne, budete paralyzovaní, vyčerpaní a neschopní žiť.“ Autori v knihe ponúkajú možnosť otestovať svoje správanie a pocity tak, aby ste si boli istí, či a akému veľkému stresovému zaťaženiu podliehate. Návody, ako zmierniť, alebo celkom eliminovať stres vo svojom živote, ako aj jeho následky. Riešenia, ako už malou zmenou životného štýlu, dychovými, relaxačnými, či fyzickými cvičeniami, úpravou stravy, detoxikáciou tela a výživovými doplnkami chrániť svoje telo a myseľ pred drvivým dopadom každodenného stresu. (Heart Math ®). Na stránkach tejto knihy autori s čitateľom nájdu problém (poruchy spánku, chronická únava, nedostatok energie, zlé trávenie, zmeny pohybového aparátu), dopodrobna ho rozoberú a predložia prijateľné možnosti jeho odstránenia. Vysvetlia, prečo užívanie stimulancií, medzi ktoré patria aj káva, čokoláda a čaj, nikam neposunú vyčerpané telo, ale po odoznení krátkeho účinku ho vystavia ešte väčšiemu náporu stresu. Text je prehľadne usporiadaný do krátkych kapitol, s registrom, kde sa dajú dohľadať výrazy k prevereniu. Prečítajte si knihu, ak chcete získať návod ako zmierniť stres, zvýšiť odolnosť a dodať energiu.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Ikar (SK)

The stress cure , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Od stresu k progresu. Přihlašte se a napište ho.

Dada077
05.08.2021 5 z 5

Naozaj kvalitná literatúra na tému. Hneď od začiatku je vidieť, že autori nie iba popisujú vedou zistené civilizačné problémy a choroby. Priebežne som zistenia testovala na sebe, utvrdila som sa v predpokladoch, v akom stresovom lise sa nachádzam a pomaly nastupujem na ozdravnú cestu, detox, cvičenia, výživa. A to som si myslela, že bez kávy nevydržím ani pol dňa :))
Doporučujem prečítať.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Od stresu k progresu v seznamech

v dalších seznamech1x