Eragon přehled

Eragon https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1108/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-eragon-cNZ-1108.jpg 4 5757 5757

Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě – Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl trilogie Odkaz Dračích jezdců. Eragon je plný hrůzných momentů, snů a zjevení. Nikde nevázne. Je to začátek velkého díla. Bezmála 500 stran uteče jako voda. O Eragonovi se mi zdává i v noci a po knize sahám hned po probuzení. Jako nespočet dalších čtenářů čekám se zvědavostí, obdivem a nadějí, co bude dál. A jako Eragonova dračice říkám: ,,Všechno bude dobré, maličký.'' Liz Rosenbergová, The New York Times... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Eragon , 2002

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Eragon. Přihlašte se a napište ho.

Cara.17
dnes 4 z 5

Zatímco se většina lidí v patnácti letech připravuje na přijímací zkoušky na střední školu, jistý člověk napsal svou první knihu. Ano, řeč není o nikom jiném než o Christopherovi Paolinim.
Myslím si, že by bylo zbytečné zmiňovat se, o čem jeho série Odkaz Dračích jezdců pojednává. Chci se však pozastavit nad propracovaností a vyspělostí celého příběhu. I přestože autor první verzi po pár letech přepracoval a zcela jistě i vylepšil, nelze mu upřít velký talent a zápal pro své dílo. Je jen málo knih pro mladé, kde se to hemží tolika zajímavými a hlubokými myšlenkami. Velice mě nadchla i ta část, kde kupříkladu Eragon vyrábí meč. Takto detailní proces výroby zbraně mě opět utvrdil v tom, že Paolini svůj příběh nebral na lehkou váhu a rozhodl se mu obětovat spoustu času a velkou píli.
I samotný konec série mě zaujal. Podobně jako J. K. Rowlingová odsoudili své „padouchy“ ke zcela jiným osudům, než jaké by čtenář očekával.
Jediné, co mě zklamalo, byla romantická linka. Jakožto zástupkyně ženského pohlaví mám zcela přirozeně romantiku v knihách ráda, a tak jsem očekávala i doufala, že počáteční náznaky povedou k něčemu pevnějšímu. Jak hořce jsem se však zklamala… Nezbývá mi tedy než tímto vzkázat všem dalším romantickým duším: musíme si počkat na pokračování. Koneckonců sám Paolini nevyvracel, že by se někdy v budoucnu do Alagaësie vrátil. Tak snad jednou…

Luigi1
06.05.2024

Nádherné čtení moc doporučuji

orson
22.03.2024 3 z 5

Dlouho jsem se odhodlával tuhle knihu přečíst, na seznamu ji mám skoro 20 let, nakonec jsem se do ní pustil a tedy nadšený nejsem. Děj průměrný, postavy průměrné, občas nějaká nelogičnost a trochu moc rozvláčné. Celkově průměr.

Pravidla hry, Léčebna a další knižní novinky (15. týden)

07.04.2024

Literární festival Humbook se blíží