Ohrožená příroda přehled

Ohrožená příroda
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202435/bmid_ohrozena-priroda-c4X-202435.jpg 5 11 11

Vztahy mezi člověkem a jeho přirozeným prostředím procházejí kritickým obdobím. Země s různými politickými, ekonomickými a sociálními poměry mají podobmé problémy, i když vyhrocené do rozdílné míry podle dosaženého stadia rozvoje.

Literatura naučná Cestopisy a místopisy Příroda, zvířata
Vydáno: , Orbis

Avant que nature meure

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ohrožená příroda. Přihlašte se a napište ho.

Žlutotemenný
07.10.2019 5 z 5

Dá se říci, že nadčasová literatura. Když už alespoň víme, co se od napsání této knihy změnilo. Kolik druhů vymyzelo a kolik se jich objevilo, to asi nikdo nezjistí. Podstatou je však člověk a jeho skoro zhoubný vliv na přírodu. Toto je smutný příběh, ale za ten smutek může lidstvo.

nightlybird
11.04.2011 5 z 5

Vynikající kniha, která přes odstup času neztratila nic ze své aktuálnosti, doplněná spoustou fotografií, grafů a tabulek - které jsou pochopitelně už mnohokrát horší a které plně potvrzují Dorstův výrok : " Živočišný druh Homo sapiens sapiens dělá všechno proto, aby sám sebe zničil." Pokud na ni někde narazíte, nenechte ji bez povšimnutí - i když je to spíš truchlivé než zábavné čtení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ohrožená příroda v seznamech