Osobná záležitosť přehled

Osobná záležitosť
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504775/bmid_osobna-zalezitost-RXu-504775.jpg 5 3 3

Oliver Bellows série

< 3. díl

Oliver Bellows, bývalý príslušník elitnej protiteroristickej jednotky, je späť. Pokojná dovolenka v Španielsku sa pre Olivera Bellowsa skončí vo chvíli, keď sa dozvie o útoku nervovým plynom v Zürichu. Jednou z obetí je aj Roger Dunn, jeho priateľ a niekdajší veliteľ špeciálnej jednotky CIA. Podľa oficiálnych správ to vyzerá na teroristický útok. Oliver je však presvedčený o opaku a rozbehne pátranie po skutočných vrahoch. Povinnosť ho zavedie nielen do historického Zürichu a na slnečné francúzske pobrežie, ale aj do šedivej Moskvy a stovežatej Prahy. S pomocou priateľov zo slovenských bezpečnostných zložiek sa dostane na stopu diabolskej operácie, ktorá môže otriasť stabilitou Európy.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Osobná záležitosť. Přihlašte se a napište ho.

mapet85
21.05.2024 5 z 5

„... lepšie vedieť a nepotrebovať, ako nevedieť a skončiť v s*ačkách.“

Oliver Bellows, veterán špeciálnej protiteroristickej jednotky izraelských obranných síl, si užíva dovolenku v Španielsku. Idylka sa ale skončí, keď sa dozvie o útoku nervovým plynom v Zürichu, pri ktorom je jednou z obetí jeho priateľ Roger Dunn, niekdajší veliteľ špeciálnej jednotky CIA. Šlo o cielený útok? A kto za ním stojí? Pre Olivera je to osobná záležitosť a spolu so svojimi priateľmi sa púšťa do pátrania.

Začne sa „zbesilá“ jazda, pri ktorej sa postupne ocitneme na rôznych miestach sveta, či už v Španielsku, Francúzsku, Rusku, Česku, na Slovensku, ale aj v iných krajinách. V kapitolách sú krátke odseky, ktoré sú písané z pohľadu viacerých postáv, ktorých je síce dosť, ale boli výborne vykreslené a postarali sa o dychberúce situácie. Veľmi som si obľúbil Cathy (naštvať by som ju ale nechcel ) a rovnako sa mi páčili aj jej doťahovačky s Oliverom. Celkovo je kniha prehľadná a prepracovaná, štýl autora mi sedel a toto členenie napätie v knihe len umocnilo. Autor nás zavedie do viacerých inštitúcií, či do zákulisia tajných služieb a popri akcii, množstve minutej munície a pretečenej krvi, sú tu aj vtipné pasáže, ktoré knihu odľahčujú.

Ak máte radi špionážne a politické trilery nabité akciou, v ktorých precestujete kus sveta, túto knihu vám odporúčam a garantujem vám, že sa pri nej nebudete nudiť ani minútu. Ide o tretiu knihu, kde vystupuje Oliver Bellows a pre lepšie pochopenie odporúčam čítať e-knihu Na cestách, aj keď táto sa dá čítať samostatne. Určite si ju viem predstaviť aj sfilmovanú.

Za jej poskytnutie ďakujem vydavateľstvu Artis Omnis (IG : @artisomnis) a autorovi Alexander J Kenji za skvelú knihu. :)

lucie.svobodova
08.05.2024 5 z 5

Miluji thrillery a když se mi, díky autorovi, naskytla příležitost přečíst si jeho špionážní thriller, nešlo odolat . Někdy bývám ke špionážním / politickým knihám skeptická, ale tady se není rozhodně čeho bát.

Oliver Bellows, bývalý příslušník elitní protiteroristické jednotky tráví poklidnou dovolenou ve Španělsku. Počkat… poklidnou? Možná do chvíle, než se dozví o teroristickém útoku nervovým plynem v Zürichu. Otřese jím fakt, že jednou z obětí je Roger Dunn, jeho dřívější velitel speciální jednotky a přítel.
Byl to skutečně teroristický útok?
Co když je v tom něco úplně jiného?
Oliver na to má svůj názor a rozhodne se, že bude pátrat, co se v Zürichu opravdu stalo. A kdo za tím stojí?

Jsem velice mile překvapena, autorův styl psaní mi sedl hned od začátku, nalezneme zde popis špionážní práce, vyšetřování, akci, plno zbraní, napětí a i špetku erotiky a vtipu.

Jedná se o pokračování série, ale určitě se kniha dá číst i samostatně, neměla jsem pocit, že by mi chyběly jakékoliv podstatné informace.

V průběhu vyšetřování procestují mnoho míst, například od Zürichu, přes Francouzské pobřeží, Rakousko až do naší krásné Prahy, což mě jako rozenou Pražačku potěšilo.
Každá kapitola začíná označením místa, kde se děj odehrává, trochu jak deník, což mě zaujalo. A také jsem se díky tomu lépe orientovala.

Určitě si moc ráda přečtu i další autorovi knihy.

marco026
30.10.2023 4 z 5

Roger Dunn bývalý veliteľ špeciálnej jednotky CIA sa stane obeťou teroristického útoku v Zürichu. Oliver Bellows, ktorému v minulosti Dunn velil sa dostane na stopu útočníkom, ale veľmi rýchlo pochopí, že o útok teroristov nešlo. Po ďalšom pátraní postupne odhaľuje plány nebezpečnej skupiny ľudí, ktorých známosti siahajú až k najvyšším miestam v politike.

Opäť rovnako ako pri Boji o štát ide o výborný thriller od slovenského autora. Oproti prvej časti sú tu nejaké menšie rozdiely ako napríklad v akcii, ktorej je tu pomenej. Namiesto toho však dostaneme vyšetrovanie v špionážnom štýle, čo sa mi veľmi páčilo. Potešil ma tiež návrat niektorých postáv a návšteva rôznych štátov, v ktorých sa dej odohráva. Metódy vypočúvania v knihe boli tiež vynikajúco spracované rovnako ako príprava na sledovanie podozrivých osôb a následná akcia, ktorej tu je však pomenej ako som už spomenul, ale keď na ňu príde, tak je veľmi dobre spracovaná. Pamätám si, že pri prvej časti som mal občas problém s rôznymi názvami zbraní, techniky a vybavenia, no v Osobnej záležitosti to autor dosť obmedzil, čo pre niekoho môže byť plus alebo naopak mínus. Mrzí ma trochu to, že v knihe nepríde k žiadnym neočakávaným zvratom, čo je pri takomto žánri škoda.

Celkový dojem je z knihy je však výborný, ale prvú časť Boj o štát to za mňa neprekonalo. Možno je to tým, že vtedy sa väčšina deja odohrával na Slovensku, čo sa mi asi najviac páčilo. Napriek tomu je Osobná záležitosť nadpriemerný špionážny thriller a budem dúfať v pokračovanie. Potešil ma tiež odkaz na jedného z najlepších slovenských autorov.

Kosti v srdci, Hrad ve Skotsku a další knižní novinky (46. týden)

13.11.2022

Kniha Osobná záležitosť v seznamech