Ozvěny (limitovaná edice) přehled

Ozvěny (limitovaná edice)
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490429/bmid_ozveny-limitovana-edice-bT6-490429.jpg 5 48 48

Sběratelská verze má odlišnou obálku a navíc přebal. Působivý horor z pera Joshuy Halea Fialkova, podpořený syrovou, atmosférickou kresbou Rahsana Ekedela. Brian Cohn trpí schizofrenií, kterou podědil po svém otci. Má manželku, se kterou čeká dítě, prášky, které mu pomáhají umlčet hlasy v hlavě a obecně se snaží žít obyčejný život. Poslední slova jeho umírajícího otce ho však vyšlou na strastiplnou pouť odkrývání otcovy minulosti. Opravdu byl otec taková zrůda? Mohou být i vražedné sklony dědičné? Před minulostí a vlastními skutky se nedá utéct a před běsy v hlavě už vůbec ne. Doprovoďte Briana při jeho sestupu do pekla v tomto temném, děsivém příběhu, který vás nepustí ze spárů až do poslední stránky.... celý text

Literatura světová Horory Komiksy
Vydáno: , Mighty Boys

Echoes , 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ozvěny (limitovaná edice). Přihlašte se a napište ho.

Ivan Kučera
02.06.2024 4 z 5

Za mňa veľká spokojnosť. Značne vydarený temný triler (horor?). Úplne nemám v láske príbehy, v ktorých sa postava snaží zločin hodiť na inú postavu, o ktorej vieme, že je nevinná, ale tu je to kvôli duševnej chorobe hlavnej postavy natoľko v dobrom zmätené, že mi to až tak neudieralo do očí. Zaujímavý dej, dobré postavy a skvelý vizuál (tvrdá väzba, masívne bonusy, kvalitný papier). Mighty Boys (opäť raz) zabodovalo. Aj som sa to hanbil napísať, asi to znie čudne, ale hoc je kresba „len“ čierno-biela, mal som z nej paradoxne, netuším prečo, dojem sýtosti, živosti a farebnosti. Z bonusov ma zaujal prvý nástrel toho, ako by mal Brian vyzerať. Hoc to nebolo nič „strašné“, faktom je, že druhý nápad je lepší, Brian vyzerá sympaticky obyčajne a presne to daná postava potrebovala, aby sme s ňou nestratili ako-také sympatické napriek tomu, aké zverstvá sa okolo nej nonstop dejú. Je ako keby večne uštvaný a nervózny, no snaží sa byť dobrým človekom. Scenár na mňa pôsobil jemne kingovským dojmom (viď. jeho poviedka Dobré manželstvo), ale inak si šiel svojou vlastnou cestou. Áno, prikláňam sa k tým, ktorí si tiež myslia, že hodiť na niekoho „len tak!“ tak strašne veľa detských vrážd naozaj asi nie je až takéto jednoduché (hoci...), ale na samom konci ostatne beztak poriadne nevieme, ako to vlastne bolo, čiže mi to až tak nevrážalo do očí.

mirec88
26.05.2024 5 z 5

Tak Ozveny bola pecka. Prečítané behom jedného večera, ale musel som to stráviť, kým napíšem komentár. Veľmi blízke mi to je z osobných dôvodov a riadne hnusné (v dobrom). No veď horor má byť taký. Pri niektorých výjavoch mi nebolo všetko jedno. Milovníci hororu si prídu na svoje. Odporúčam.

Knihomol22
26.04.2024 4 z 5

Komiks vytváří skvělou hororovou atmosféru svou kresbou. Akorát je dosti krátký a to zvláště závěr.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ozvěny (limitovaná edice) v seznamech

v dalších seznamech1x