Paměť mojí babičce přehled

Paměť mojí babičce https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5451/bmid_pamet-moji-babicce-jlJ-5451.jpg 4 742 742

Román dvaadvacetileté studentky Petry Hůlové je mimořádně vyzrálým prozaickým dílem. Jeho děj se odehrává v Mongolsku, osou příběhu je strhující vyprávění žen tří generací o všem, co v životě viděly, zažily, protrpěly. Kniha je psána živým jazykem s množstvím místních slangových výrazů, vtahujících čtenáře do neopakovatelné atmosféry života v Mongolsku. Tato kniha obsadila 1. místo v anketě Lidových novin KNIHA ROKU 2002.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Paměť mojí babičce. Přihlašte se a napište ho.

danielavachova
20.05.2024 5 z 5

Krásná kniha z drsného prostředí Mongolska popisuje nelehký osud místních žen táhnoucí z generace na generaci.

evvva
16.05.2024 3 z 5

Uf, to bylo hodně těžké čtení, svět na hony vzdálený našemu, neutěšenost životních osudů, bez perspektivy, bez vlastních snů, jít po lajně předem dané a pokud šlápneš vedle, už se vezeš...

vlkcz
09.05.2024 4 z 5

Vyprávění tří generací žen (matka, její tři dcery a dcera jedné z nich) nabízí různé pohledy na stejné události a ukazuje, jak moc je ten náš podmíněn našimi přáními a zkušenostmi a postojem, který k nim zaujímáme. A tím, jak moc jsme ve vleku tradice.
Jednoznačně je obdivuhodné, jak se s ohledem na svůj tehdejší věk a základnu, z které mohla sama vycházet, autorka s textem popasovala, protože je sevřený a myšlenkově bych ho čekal od zralejší autorky.
Jediné dvě drobnosti, které mě trochu rušily byly mongolské výrazy a pak vracející se úvahy, nakolik kniha skutečně odpovídá mongolským reáliím a pokud ano, kde k takovým vědomostem Petra Hůlová přišla. Ale to je spíš problém mojí hnidopišské povahy.

3 000 eknih zdarma ke stažení

08.10.2023

Ocenění knihy (2)

2003 - Magnesia Litera (Litera za objev roku)
2002 - Kniha roku Lidových novin

Kniha Paměť mojí babičce v seznamech

v Právě čtených4x
v Přečtených1 110x