Paměti Bianky Cappellové přehled

Paměti Bianky Cappellové
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204762/bmid_pameti-bianky-cappellove-204762.jpg 4 2 2

Dobrodružné osudy dcery benátského patricia ze 16. století, která v patnácti letech uprchla z domova s florentským šlechticem, později získala lásku toskánského vévody, stala se jeho chotí a pak nedlouho po smrti svého chotě tragicky zemřela. Podle italského originálu Memorie di Bianca Capello, publikovaného roku 1827 ve Florencii tiskařem Vincenzem Batellim pod titulem „Memorie di Bianca Capello Gran-Duchessa di Toscana raccolte e illustrate da Stefano Ticozzi“ (Paměti B.C., velkovévodkyně toskánské, sebrané a komentované Stefanem Ticozzim) přeložil Adolf Felix, doslovem a vysvětlivkami doprovodil Zdeněk Kalista. Vydání první.... celý text

Dobrodružné
Vydáno: , Odeon

Memorie di Bianca Capello

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Paměti Bianky Cappellové. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (2)

alabra
22.08.2020 5 z 5

Zajímavá četba, kniha mě přinutila zjistit si skutečné souvislosti ze života ženy, jež se dokázala zapsat prostřednictvím několika autorů do historie Benátek i Florencie.

Sisssi
28.05.2018

Zajímavé falzum.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Paměti Bianky Cappellové v seznamech

Autorovy knížky