Panský dům a jeho dědictví přehled

Panský dům a jeho dědictví
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372309/bmid_pansky-dum-a-jeho-dedictvi-vzG-372309.jpg 4 553 553

Augsburg 1920 Panský dům hledí optimisticky vstříc budoucnosti. Paul Melzer se po návratu z ruského zajetí ujal vedení továrny a dopomohl rodinné firmě získat zpět starou slávu. Jeho sestra Elisabeth se se svou novou láskou nastěhuje zpátky do rodného domu. Paulova žena Marie si splní svůj dávný sen: otevře si módní ateliér. Její modely slaví úspěchy, ale stále častěji dochází ke sporům s Paulem. Marie nakonec jednoho dne sebere děti a z panského domu se odstěhuje a kola osudu nabírají rychlost…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Das Erbe der Tuchvilla, 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Panský dům a jeho dědictví. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (128)

katerina4564
28.08.2024 4 z 5

Oproti předchozím dílům mě tento opravdu bavil, skvěle se četl, až mě překvapilo, že o překlad se postaral tentýž překladatel jako u předchozích knih. Mým středobodem příběhu byla rozhodně Serafina, ta mě neskutečně vytáčela, ale zároveň dala tomuto dílu jakýsi šmrnc. Stejně tak příběh Marie Jordanové, která mi od začátku lezla na nervy, dodal této knize zajímavou dějovou linku s pro mne neočekávaným koncem.
Jedna hvězdička zůstává dole, a to za postavu Kitty. Ačkoliv k příběhu bezesporu patří, nechovám k ní vřelé sympatie. I když se jedná o umělkyni žijící bohémským životem, přijde mi to místy id autorky opravdu přehnané.
Po této knize se těším i na další díly.

Dietwithstyle
19.06.2024 5 z 5

Tento díl se četl velmi dobře, vlastně mnohem lépe než předchozí, který byl náročnější vzhledem k popisu válečné doby. Baví mě, jak autorka dokáže vystihnout myšlenky a pocity dětí.

eva-lupen
26.03.2024 4 z 5

Přečteno, a na další díly se chystám. Není to sice žádný zázrak, ale špatné také ne. Milostné zápletky mne v téhle sérii zrovna nezaujaly, ale zajímavý je německý úhel pohledu a život v Německu v tomhle časovém období.

Vychází další pokračování nejslavnější rodinné ságy

01.07.2022

Pokračování nejslavnější rodinné ságy Anne Jacobsové

06.07.2021

Knižní novinky (1. - 7. října)

01.10.2018

Kniha Panský dům a jeho dědictví v seznamech

v Právě čtených12x
v dalších seznamech4x