Pátý muž přehled

Pátý muž
https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79322/bmid_paty-muz-m2X-79322.jpg 4 9 9

Soubor dobrodružných povídek z Divokého Západu. 8 příběhů zavádí čtenáře do minulosti, do časů, kdy zákonem byla puška a právo silnějšího. Na doby kovbojů a Indiánů se v některých kapitolách už ale jen vzpomíná z pohledu civilizované americké společnosti.

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Toužimský & Moravec

The Kean Land , 1959

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pátý muž. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
18.08.2020 5 z 5

Povídky jsou zajímavé nejen námětem,ale i druhem lidí,kteři jsou jiní než původní kolonisté

DzordanoChruno
15.11.2018 5 z 5

Zbierka pribehov z doby, ked sa Wild West menil na Mild West. Niekedy to ani pribehy nie su, slova len tak plynu a vytvaraju uzasnu atmosferu. Autor mal jedinecny talent na opisy. Kazde slovo je na tom spravnom mieste a casto som chcel, aby poviedka nikdy neskoncila. Pribehy su z cias, ked cierna bola cierna a biela biela. Dobro a zlo boli jasne vyhranene, ziadna hmla medzi tym. Bude to tak este niekedy? A bolo to tak vobec niekedy? Alebo je to len nasa tuzba, aby sme popletenemu svetu lepsie rozumeli? Kazdopadne, western nam tuto tuzbu plni a preto sa stale tesi takej oblube.
Za mna plny pocet.

DuncanIdaho
18.11.2017 4 z 5

Jde o sbírku povídek o tak trochu divných lidech divokého západu, když už nebyl tak divoký. Ti lidé nejsou divný, jen jsou svým způsobem jiní. Proto jsou také dobrým námětem na povídku. Kniha je dobrá, i když Širé pastviny jsou lepší. To však nebrání tomu, abych tuto knihu doporučil k čtení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pátý muž v seznamech

v dalších seznamech1x