Piata hora přehled

Piata hora
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143557/bmid_piata-hora-Z5Y-143557.jpg 4 533 533

Piata hora je šiesty román Paula Coelha. Vydal ho v roku 1996 a dal sa v ňom inšpirovať príbehom proroka Eliáša, slávneho v židovskej, kresťanskej i moslimskej tradícii, práve zápasom o kultúrnu identitu svojho národa. Inšpirovaný krátkou pasážou z Biblie, Paulo Coelho nám rozpráva príbeh proroka Eliáša počas jeho exilu. Pokiaľ sme si strojcami vlastného osudu? To je otázka, ktorú nám Piata hora adresuje a núti nás, aby sme sami hľadali na ňu odpoveď.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Sofa

O Monte Cinco , 1996

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Piata hora. Přihlašte se a napište ho.

bosorka78
05.08.2023 5 z 5

Styl psaní zvláštní,asi vloženo té konkrétní doby,ale příběh silný jako vždy. Moc se mi líbí jak si Coelhe umí pohrát s naší fantazií a rozvinout ji díky svým knihám naplno. Coelh je můj velký učitel takže nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdami.

Abia
30.07.2022 3 z 5

Dala jsem si pauzu od jeho knih dvacet let a teď tato přišla na půdě pod ruku. Příběh je to úžasný, dá se v něm najít ledacos. Forma knihy mě ale nějak neoslovila, přišlo mi to napsané šroubovaně. A prostě pořád nechápu tu křesťanskou podobu mstícího se boha.

Jitulevrtule
17.05.2022 2 z 5

Bohužel mě kniha neoslovila. Děj mi neubíhal, neměla jsem vůbec chuť ji dočíst. Bylo to na mě až moc "nábožensky" napsáno.

Knižní novinky (37. týden)

12.09.2021

Kniha Piata hora v seznamech