Pilátova žena přehled
Antoinette May
Historický román o Claudii, choti Pontia Piláta, se odehrává v biblickém starověku a evokuje dobu počátků křesťanství. Román je psán jako fiktivní osobní výpověď zestárlé Claudie Proculy. Přes dětství a mládí se dostáváme k sňatku s centurionem Pilátem, s nímž odchází z Říma do Judeje a seznamuje se zde s Ježíšovým učením. Chování mladé ženy je ovlivněno jejími věšteckými schopnostmi; přestože předpoví také Kristovu smrt, ona ani Pilát mu už nemohou nijak pomoci. Nahlédneme i do problémů Claudiina manželství a do dvorů dvou panovníků - Tiberia a Heroda. Autorčina fantazie horlivě kombinuje a domýšlí i to, co je v historických pramenech jen lehce naznačeno. Osoby známé z Bible či starověkých dějin se tak čtenáři často jeví v novém, intimnějším světle.... celý text
Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: 2007 , DominoOriginální název:
Pilate’s wife
více info...
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pilátova žena. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (8)
Pro mě jedna z nejhezčích historických knih o ženách. Jediné, co bych textu vytkla je občasné opakování obratů...vět..."mé malé sistrum" atd. Ale příběh je velice čtivý a napínavý.
Lovestory zasazená do obecně známých "skutečností"+ spousta omáčky. Napsané poměrně dobře, ale občas z toho vylézá ctrlC, ctrlV.
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Pilátova žena v seznamech
v Přečtených | 38x |
v Doporučených | 1x |
v Knihotéce | 14x |
v Chystám se číst | 4x |
Je to sice román, ale data by mohla dodržovat. Píše, že Tiberius se ujal vlády když byl Germanicus malý. Tiberius se ujal vlády roku 14 našeho letopočtu a Germanicus se narodil roku 15 před naším letopočtem. Některé události které Claudia Procula s Pilátem Pontským udájeně prožila v Římě prožít nemohla protože v té době byly už Judeji. Píše, že Germanikovi synové, Drusus Caesar a Nero Caesar, zemřeli před Ježíšem. Ale Drusus Caesar zemřel roku 33 našeho letopočtu tedy ve stejném roce jako Ježíš. Nerus Caesara zemřel roku 31 našeho letopočtu tedy jen dva roky před Ježíšem. Zato smrt Germanica se podle ní odehrála po roce 22 našeho letopočtu, ale on zemřel roku 19 našeho letopočtu.