Plavý kůň přehled

Plavý kůň
https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92410/bmid_plavy-kun-cj9-92410.jpeg 4 392 392

Záhadná vražda kněze vracejícího se jednoho mlhavého večera od umírající ženy a ještě záhadnější seznam jmen nalezený v jeho botě... Chtěl vrah získat právě tento kousek papíru? Co mohli mít tito lidé společného? Vypadá to, že jsou všichni mrtví... Magie, voodoo, transy, bílí kohouti a skříňka plná blikajících žároviček a podivných součástek. Je možné vraždit na dálku? Existuje nějaká organizace, která se zabývá likvidací nežádoucích osob? Kdo stojí v jejím čele? To vše se snaží zjistit nejen policejní inspektor Lejeune, ale i spisovatel Mark Easterbrook a jeho přítelkyně, paní Ariadne Oliverová.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Pale Horse , 1961

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Plavý kůň. Přihlašte se a napište ho.

Kortana
17.06.2024 5 z 5

Plavý kůň mě překvapil postavami a zápletkou, čekala jsem na Hercula Poirota, ten se ale neukázal. Ve výsledku mi to vůbec nevadilo. Celý příběh jsem si užila, zápletka byla výborná. Naprosto jsem netušila, kdo je vrah a jak vraždění probíhá.
Kniha se mi četla sama, můžu jen doporučit.

Hanka_Bohmova
04.06.2024

Drobnost: V mém vydání zní poslední věta na str. 151 "Obraťme list." - ještě nikdy jsem v detektivce neobracela list s takovým veselím :o)

PREBURDA
23.05.2024 4 z 5

Detektivka "Plavý kůň", v seriále se slečnou Marplovou...........jaký div, že v knižní podobě NENÍ.
Patřím do skupiny, kdy jsem také zpočátku s knihou zápolila, patrně ovlivněna filmovým zpracováním, mimochodem velmi zdařilým.
Později mne knižní podání lapilo a nepustilo až dokonce. :o)
I tak, musím napsat, filmové zpracování, do něhož je "zamontovaná" slečna Marplová, se mi líbí o mnoho více, i když jsem ho viděla mnohokrát.

Knižní novinky (35. týden)

23.08.2020

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Plavý kůň v seznamech

v dalších seznamech3x