Pod hvězdnatou vlajkou přehled

Pod hvězdnatou vlajkou
https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/6021/bmid_pod-hvezdnatou-vlajkou-UO7-6021.jpg 3 10 10

Komediální příběh Angličana, který na své služební cestě do Ameriky musí projít řadou neuvěřitelných situací. Hrdina, který je pracovníkem umělecké agentury, se vydává na cestu po USA, aby získal unikátní sbírku obrazů. Toto poslání se mu nepodaří splnit, navíc se zaplete do absurdních milostných afér, zpacká všechno, co je možné, a nakonec je ohrožován na životě mafií, která ho pronásleduje. Řada komických situací je dána i rozdílem v myšlení, vyjadřování a mentalitě mezi nefalšovaným Britem a mezi Američany.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Svoboda

Stars and Bars, 1984

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pod hvězdnatou vlajkou. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

magnolia
21.11.2020 4 z 5

Knížku jsem si vyhledala ve skladu, protože se o ní zmínil S. Bythell (jeden skotský knihkupec :), jako o dobré četbě. Začítala jsem se s tím, že to jen tak přelítnu, ale ukázalo se, že jde o anglický humor a hrdina je ostýchavý slušňák - obojí mám ráda:) I když Henderson mi zpočátku moc sympatický nebyl, později se, vlivem okolností, výrazně mění k lepšímu. Je to bláznivé i napínavé a zvláště po přesunu hlavního hrdiny mezi jižanské burany, jsem nedokázala přestat se čtením a občas se smála i nahlas. Je to fakt dobrý humoristický román, který si zaslouží pozornost. Škoda jen toho urychleného konce a také brožovaného vydání z devadesátek (ale mohlo to vypadat i hůř, aspoň že obálka není horší). Knížka dostane nový obal a půjde do půjčovny čekat na čtenáře :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pod hvězdnatou vlajkou v seznamech