Podivuhodná dobrodružství Jonatana Gullibla přehled

Podivuhodná dobrodružství Jonatana Gullibla
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185795/podivuhodna-dobrodruzstvi-jonatana--VLl-185795.png 5 4 4

Příběhy o supech, zlodějích, moci politiků a principech svobodné společnosti.

Pro děti a mládež
Vydáno: , Liberální institut

Adventures of Jonathan Gullible, 1994

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Podivuhodná dobrodružství Jonatana Gullibla. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

DooFooS
03.03.2014 5 z 5

Úžasná kniha a to jsem o ni zakopl ouplnou náhodou a teprve pak si zjistil, jak slavná je, a které všechny ocenění získala. Kniha je sestavena z několika příběhů, které na sebe volně navazují a v každém z příběhu je jasně, stručně a poutavě vylíčen absurdní stav společnosti, která obývá ostrov Corumpo a jeden by se u toho i bavil, kdyby mu záhy nejezdil mráz po zádech ze zjištění, že v takové společnosti už také z části žije. Ekonomické otázky, otázky svobody a otázky společenského tlaku pravidel a zákonů jsou zde prezentovány tak krystalicky a čistě až jsem žasnul, jak jednoduše a přitom účelně to jde. Kniha je zrcadlem dnešní doby a nejednou jsem si u ni vzpomněl na Evropskou unii a jiné demokratické uskupení, abych byl ke konci ujištěn, že nejhorší gangsteři jsou demokrati, protože když vás chytí a obklíčí, tak vás nakonec i přehlasují a to už jde i o život :-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Podivuhodná dobrodružství Jonatana Gullibla v seznamech

Autorovy knížky