Pohrobci zla přehled

Pohrobci zla
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1338/bmid_pohrobci-zla-IOI-1338.jpg 4 70 70

V týž květnový den roku 1995 jsou na různých místech v Německu objeveni čtyři mrtví muži, nazí, s rozdrcenou ampulkou kyanidu v ústech a s chybějící pravou rukou. Spojuje je jediná věc: narodili se v Lebensbornu, nejutajovanější organizaci nacistů, lidské chovné stanici, kde měli přicházet na svět noví lidé, výhradně árijci, určení k naplnění snu o čisté, dokonalé rase. Německé úřady však nález ututlají. O deset let později v Paříži osloví mladou novinářku Anais podivný člověk, bohatý norský sběratel Vidkun Venner. Ten obdržel zásilku od neznámého odesilatele, která obsahuje čtyři mumifikované pravačky. Chce, aby mu novinářka pomohla zjistit, kdo mu je poslal a co za tím vším vězí. Jak postupuje pátrání, přibývá mrtvol, výhrůžek, znepokojujících signálů, ukradených spisů a policejních případů zametených pod koberec. A Anais začne pochybovat - opravdu to všechno přestalo s koncem války? Šokující námětem, poutavý příběhem a působivý jeho zpracováním - takový je román mladého francouzského prozaika, kniha, jíž se po zásluze dostalo zájmu široké čtenářské obce po celé Evropě.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Knižní klub

Les Orphelins du Mal , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pohrobci zla. Přihlašte se a napište ho.

Lady Jane
12.05.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila i přesto, že tématu Lebensbornu se dotkla spíše jen okrajově. Po trošku těžkopádnějším a pomalém "rozjezdu" se začal odvíjet vícevrstevný příběh odehrávající se v několika časových osách, které se mezi sebou protínají a proplétají, přibývá akce i napětí až do vcelku fantaskního konce, kdy autor hodně popustil uzdu své fantazii, přestože v příběhu se objevují reálné události i postavy nedávné historie. Ale proč ne? Spousta nacistických výzkumů a objevů zůstala světu skryta a je otázkou, čím všīm se zabývali napřīklad významní nacističtí vědci přesunutí do USA po skončení války v rámci projektu Paperclip. Za mě zdařilá fikce nejen na téma, čím vším by se možná zabýval jeden z významných Hitlerových vizionářů Otto Rahn, kdyby nespáchal sebevraždu ještě před začátkem války a kdyby upřednostňoval ženy namísto mužů.

Atak
01.04.2023 4 z 5

Popravdě jsem čekal něco jiného, měl jsem pocit, že je to z historie 2 světové války což je, ale taky je tam něco navíc.

zuziV
06.05.2022 1 z 5

Zbytečně obsáhlá kniha, příliš překombinované zápletky a spousta postav. Jako čtenář jsem se občas cítila ztraceně a pátrala v paměti "co to, kdo to, kdy to a proč vlastně". Námět by byl dobrý, kdyby se děj ubíral jiným směrem. Nakonec z toho byla nesmyslná honička postav napříč Francií a Norskem. Čtení knihy hodnotím jako ztrátu času.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pohrobci zla v seznamech

v Právě čtených1x