Pojďme se ztratit přehled
Craig Nelson
Dobrodružné putování po všech koutech světa Craig Nelson se na svých cestách snaží vidět vše na vlastní oči, snaží se navázat kontakty a otevřít se kulturním zvláštnostem, které nabízí místo pobytu. Jeho cesty do světa jsou útěkem před globální homogenizací a sloganem firmy Gap "Fall into the Gap". Kniha humorným způsobem a s velkou dávkou ironie i sebeironie líčí zážitky a historky ze skupinového zájezdu do Číny v roce 1990, z výpravy do Peru, Egypta, Indie, po ostrovech Malajského souostroví, ze safari po celé Příkopové propadlině v Africe i z plavby Jižním Pacifikem.... celý text
Literatura světová Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: 2001 , MetaforaOriginální název:
Let's Get Lost, 1999
více info...
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pojďme se ztratit. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (5)
Výborně napsaný podrobný cestopis. Čtenáře seznámí se zajímavými turistickými cíli a co je hodně důležité : dozvíte se mnoho informací o historii navštívených zemí.
Vtipně napsaný cestopis, kdy mám dojem, že si autor na nic nehraje, nemoralizuje a nechává čtenáři prostor vytvořit si vlastní názor na místa, která navštívil. Popisuje věci tak, že si je živě představuji a místy se směju nahlas. Zatmění slunce je popsáno tak, ze mam chuť vyrazit někam vidět ho na vlastní oči. Je to příjemné čtení a řekla bych, ze i skvělé přeložené. Klidně bych si dala ještě něco dalšího od tohoto autora.
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Pojďme se ztratit v seznamech
v Přečtených | 12x |
v Knihotéce | 6x |
v Chystám se číst | 4x |
Knihu mám doma hodně dlouho, a protože se teď cíleně vrhám na ušetřené kousky v knihovně (aby tam nezůstaly netknuté navěky), došlo i na ni...
Není špatná, je to zase trochu jiný přístup k cestování, tudíž i jiné poznatky z cest. Organizované krátkodobé cestování Američana v malých skupinkách, takže i na zkušenosti se spolucestovateli dojde, jinak samozřejmě vše, co se na takových cestách dá zažít: poněkud zúžený pohled na místní a většinou naplánované návštěvy hlavních turistických atrakcí, ale někdy je i něco navíc (i když improvizace či individualismus se na takových cestách prostě nepěstuje, často není žádoucí místními orgány, často není bezpečná pro cestovatele). Doplněno trochou destilované historie, v přijatelném rozsahu a hloubce.
Protože se jedná o dobu 90. let, tak na jednu stranu to už není v mnohém aktuální, protože zrovna navštívené země se hodně za těch 20-30 let změnily (Čína, Indonésie, Egypt...), nebo spíš se změnila dostupnost a zájem o turisty (k lepšímu i k horšímu). Ale na stranu druhou zase čtenář může srovnávat, pokud v daných místech byl tehdy nebo později, jak to vnímal a co a jak se měnilo.
Čtivé, s mapkami trasy u kapitol příslušných navštívených zemí, ale zcela bez dalšího obrazového doprovodu.